Skocz do zawartości

łożyska kół tył


leszekb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam współ właścicieli Sienolotów. Mam pytanko zmieniał ktoś łożyska kół tylnich. Z tego co się orientuje są one na gotowo razem z piastą ale wolałbym wymienić same łozyska. Czy ktoś to robił ? jak tak to prosiłbym o wrażenia czy warto i o numer łożysk to bym je kupił przed wymianą. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniałem w Palio Weekend Van, trzeba ściągnąć bęben zdjąć zaślepkę piasty (szczęki i regulatory ściągałem, ale chyba da radę bez demontażu), odkręcić łożysko klucz nasadowy 32mm nie musi być długa nasadka, rura do okręcenia i gotowe. Zbić młotkiem stara piastę. Samego łożyska nie da rady wymienić (chyba że dobierzesz kulki, wianek itp. Do nowego łożyska dołożyłem smaru (uwaga środkowa bieżnia po odchyleniu wypada, potem jest "zabawa"z włożeniem jej na miejsce).Łożysko nabijałem przez dobraną rurkę do środkowej bieżni - inaczej wypada bieżnia i z powrotem "zabawa". Potem w odwrotnej kolejności.

Koszt piasty(bez ABS, rabatem parę %) około 132 zł szt za Ruville EVR5822 na stronie intercarsu jest dość dobry katalog.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.