Skocz do zawartości

Wymieniłem bębny, szczęki a hamulce słabe


Marek74

Rekomendowane odpowiedzi

Coś musze jeszcze ustawić? Jakoś nie odczuwam specjalnej różnicy w hamowaniu, no i ręcznego dalej nie ma.

Wymienione - bebny i szczeki, rozpierak z lewej strony - z prawej niestety nie, bo robilem to w sobote i okazalo sie ze ten (tu wstawic odpowiednie wyzwisko) poprzedni wlasciciel zaspawal koncowke linki pod rozpierakiem, tak ze ez ciecia sie nie obejdzie - czyli wymiana linki, a juz bylo za pozno. Tyle ze z prawej strony rozpierak chodzil, choc troche sworzen wybity. Bede musial rozebrac jeszcze raz, wymienic rozpierak i linke - ale i tak powino to dzialac.. a nie dziala.

dodatkowo - teraz jak wcisne hamulec, slysze z tylu lekki stuk - to objaw prawidlowy? tzn jak wciskam na postoju. od strony ze zmienionym rozpierakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś musze jeszcze ustawić? Jakoś nie odczuwam specjalnej różnicy w

> hamowaniu, no i ręcznego dalej nie ma.

> Wymienione - bebny i szczeki, rozpierak z lewej strony - z prawej

> niestety nie, bo robilem to w sobote i okazalo sie ze ten (tu

> wstawic odpowiednie wyzwisko) poprzedni wlasciciel zaspawal

> koncowke linki pod rozpierakiem, tak ze ez ciecia sie nie

> obejdzie - czyli wymiana linki, a juz bylo za pozno. Tyle ze z

> prawej strony rozpierak chodzil, choc troche sworzen wybity.

> Bede musial rozebrac jeszcze raz, wymienic rozpierak i linke -

> ale i tak powino to dzialac.. a nie dziala.

> dodatkowo - teraz jak wcisne hamulec, slysze z tylu lekki stuk - to

> objaw prawidlowy? tzn jak wciskam na postoju. od strony ze

> zmienionym rozpierakiem.

Linkę wymień już całą (tzn. ta krótką też) i ten drugi rozpierak, rozruszaj ten element na belce.

Czy wiesz co to jest korektor siły hamowania?

Prawdopodobnie to jeszcze właśnie słyszysz na postoju, z lewej strony auta. Trzeba go wyregulować: o tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno wszystko się musi dotrzeć - jak przejedziesz około 500 km

> powinna być poprawa

Docieranie docieraniem - sam korektor hamowania się nie wyreguluje to raz.

Dwa, przy nowych szczekach/bębnach lub klockach/tarczach docieranie następuje szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Linkę wymień już całą (tzn. ta krótką też) i ten drugi rozpierak,

> rozruszaj ten element na belce.

> Czy wiesz co to jest korektor siły hamowania?

> Prawdopodobnie to jeszcze właśnie słyszysz na postoju, z lewej strony

> auta. Trzeba go wyregulować: o tak

Ok, a co do linki - ta krotka idzie do belki, a ta dluga - tez do belki, czy az do samego recznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to kiszka. A jak sie ja wymieni, bez kanalu raczej sie nie

> obejdzie?

Z kanału wiadomo najłatwiej.

Ostatecznie da się i bez... ale potrzeba jakieś kobyłki pod auto podstawić.... Nigdy nie wchodźmy pod auto, które stoi na samym podnośniku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem linki obie bez kanału i się da,ale ciężko z dostępem do śruby regulacyjnej naciągu linki.Z linkami (zardzewiałymi)chyba jest tak,że jak się ma w rękach to linka sama z pancerza wypadnie ,a gdy jest zamontowana to nie ma siły uciągnąć rozpieraka.

Oczywiście duże utrudnienia musiały być jak robiłem.Zawleczki przy bębnach były zardzewiałe i nie chciały wyjść,polewałem wd-40,potem ciągnąłem kombinerkami i najpierw urwała się zawleczka z jednej strony,potem z drugiej.Kawałek zawleczki pozostał w wałku co jest sworzniem dla linki zakończonej oczkiem(jest kilka rodzai linek-czy wszystkie będą pasować tego nie wiem).Połamałem kilka wierteł by wydobyć ten kawałek zawleczki.

A potem chodziłem po sklepach z częściami do fiata za tymi zawleczkami i wszędzie nie mieli.Udało mi się kupić zawleczki w sklepie Budommarket.Jak się wymienia linki to lepiej te zawleczki mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.