Skocz do zawartości

Pompa wtryskowa 1,9 TD


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji że coś podcieka mi ON na rozgrzany element silnika (okolice świeć żar., paruje i śmierdzi) a nic nie mogę wymacać mam pytanko - gdyby okazała się pompa czy nie lepiej zakupić używkę niż bawić się w regenerację? Jak rozwiązać problem immo? przełożyć ze starej do nowej jakieś coś?

Drugie pytanko: z czego ewentualnie moze podciekać z tyłu pompy Lucasa Ft09 (1,9TD silnik)? jakie tam są zawory bo dostęp do bani? Widać jedynie parujący ON z okolicy spodu pompy, przód i góra suche, zaczął też jakby żreć więcej paliwka, masakra.

Za Wszelkie podpowiedzi wdzięczny ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ogromną prośbę - praktycznie zlokalizowałem wyciek - cieknie z okolicy tego zaworu (na zdjęciu nr 1) Od czego on jest?

Plik w załączniku

Nr 2 na zdjęciu co ma za zadanie ten przewód paliwowy dochądzący do tego zaworu?

Nie mogę w żadnej publikacji znaleźć. Nr 3 idzie na front pompy do elektrozaworu, a nr 4 to powrót paliwa do baku.

Dzięki wielkie.

post-117037-14352504157863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektrycznie sterowany zawór cisnienia paliwa który ma za zadanie

> zmianę kąta wtrysku.

Nie, nie, elektrozawór kąta wtrysku jest z przodu pompy, a ten widok który przedstawiam to tył pompy i jest ona w takim położeniu że praktycznie tez zawór jest u jej dołu jak jest zamontowana na silniku.

Prosze o rozjaśnienie bo już głupieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie, elektrozawór kąta wtrysku jest z przodu pompy, a ten widok

> który przedstawiam to tył pompy i jest ona w takim położeniu że

> praktycznie tez zawór jest u jej dołu jak jest zamontowana na

> silniku.

> Prosze o rozjaśnienie bo już głupieję.

a nie jest to zawór od gaszenia samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie wydaje mi sie ze to jakis nastawnik ktory jest podlaczony

> z cisnieniem do kolektora ssacego.

> ale zadanie co i jak wiecej nie wiem

Przeglądam czasem forum Mondeo bo oni mają podobnej budowy pompy i nieraz mi już to pomogło - więcej obrazków skromny.gif No coś o takim wyglądzie to u nich booster. Może to być to? I jak to u nas działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.