Skocz do zawartości

1.7 boxer


mareks_uno

Rekomendowane odpowiedzi

> w 145

łomatko wink.gif

> jak to działa?

jak jest sprawne to jakos dziala ... czyli zadko wink.gif

> są problemy z silnikiem?

jeaaa ale za to jak brzmi

> jak to jeździ?

podobno fajnie jesli nie gorzej niz bravo 1.8 ktorym mialem przyjemnosc (bo chyba plyta podlogowa taka sama) to fajnie

> wszelkie info mile widziane

polecam fora wlascicieli... mozna sie szybko wyleczyc z zakupu

p.s. nigdynie mialem alfy wiec go...o wiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 145

> jak to działa?

> są problemy z silnikiem?

> jak to jeździ?

> wszelkie info mile widziane

Boxer- fajny silnik ale dla pasjonata ok.gif Wycierające się krzywki wałków rozrządu, łatwe do przekręcenia panewki, w 16V dodatkowo napędy rozrządu o IMO niepewnej konstrukcji. Przeciętny posiadacz wyklnie ten silnik przy pierwszej awarii. Pasjonat włoży w swoją pracę więcej serca i nowych części a wtedy doceni wszystkie zalety boxera vibra.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo 1.6 albo 1.3 albo 1.7 16v :-)

typowy 1.7 8v skonczyl swoj zywot na AR 33 (np. w mojej)

Silnik ma typowe wady, o ktorych piszą przedmówcy. Ale te wady "wychodzą" najczęściej na skutek kiepskiej bieżącej obslugi serwisowej. Dziś konstrukcyjnie to już zamierzchła przeszłość i trudno się od nich spodziewać zupełnie bezawaryjnej pracy. Bywaja już kłopoty z częściami.

Jeśli trafisz na egzemplarz użytkowany zgodnie z regułami sztuki to "będziesz miał powody do mruczenia " :-)

Tyle, że IMO 1.3 był OK do lekkiej 33. Do 145/146 za mały. 1.7 16v to z kolei mała podaż na rynku uczciwych egz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 145

ja mam w 146

> jak to działa?

mam od 2 lat i nie potrafie jej sprzedac serce.gif

> są problemy z silnikiem?

jak dotad nie odnotowalem

> jak to jeździ?

do przodu do tylu, w bok nie chce:)

calkiem przyjemnie. Ja kupilem zagazowanego i zrobilem juz 60 pare tysiecy. Nie wiem o co pytasz dokladnie?

> wszelkie info mile widziane

szyba u kierowcy po jakims czasie zle sie zamyka, taka wada modelu.

Moj mechanik marudzil ze sruby to trzeba urywac bo sie odkrecic nie da, zapiekaja sie.

olej warto zmieniac co 10kkm i trzymac poziom na 3/4 na bagnecie.

Po 14 latach wymienilem wlasnie oryginalny wydech, ktory sie przepalil i rozpadl;] jak na gazownie na pokladzie to dluuugo sie utrzymal.

Podsufitka sie odkleja to tez wada modelu. Jak ktos ma pomysl jak ja naprawic chetnie wyslucham:)

Ponoc skrzynie sa kiepskie.

ogolnie to pierwsze moje auto ktore mi sie jeszcze nie znudzilo. Kupie nowe ale alfke chyba zostawie i bedzie ojciec jezdzil. Odglos silnika na wysokich obrotach podnosi adrenaline i chetnie i czesto lubie go posluchac;]

Ja chyba trafilem na zadbany model dlatego jezdze nia w sumie malo wkladajac, raczej wymieniajac podzespoly ktore sie zurzywaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.