Skocz do zawartości

Hamulce tył-megane I po Fl


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Piszczą mi hamulce ,raczej z tyłu. W dodatku róznica w prawym kole 25% mniejsze hamowanie niż w lewym. Bębny praktycznie bez rantu są schodza w rekach,ale porobiły sie rowki,tak samo na szczękach. Jeden mechanik zalecił że przy wymianie szczęk warto wymienić także bębny .Gdyż nawet jak zbiore ze starych 1-2mm nowe szczęki mogą nie dociskać

porzadnie do bębna.Co myslicie ?

2.Ponoc jakies łozysko jest z tyłu,mam buczenie ,wycie , miedzy 70-80km/h potem ustaje. odgłos podony do jazdy na zimówkach latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.Piszczą mi hamulce ,raczej z tyłu. W dodatku róznica w prawym

> kole 25% mniejsze hamowanie niż w lewym. Bębny praktycznie bez

> rantu są schodza w rekach,ale porobiły sie rowki,tak samo na

> szczękach. Jeden mechanik zalecił że przy wymianie szczęk warto

> wymienić także bębny .Gdyż nawet jak zbiore ze starych 1-2mm

> nowe szczęki mogą nie dociskać

> porzadnie do bębna.Co myslicie ?

> 2.Ponoc jakies łozysko jest z tyłu,mam buczenie ,wycie , miedzy

> 70-80km/h potem ustaje. odgłos podony do jazdy na zimówkach

> latem.

załóż nowe cylinderki, szczeki i bebny przetocz, nowe sa drogie.

zrobilem taki zabieg niedawno w megane 1 i hamulce zaczely dzialac super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty masz tam na pewno bębny???

> ja mam tarcze ...

Tak.Dzis jeszcze przezrzucałem koła tył na przód ,a przód na tył.bo gdzies z lewej strony mi wyje,huczy przy 78-80 w tym zakresie. Opony raczej wykluczam. Chociaz w tamtym roku tez miałem ten efekt .6 miesiecy przerwy i zaś.

2.No szkoda mi bebny wywalac dobre są .Musiały by być zebrane z 1mm. i nowe szczeki i moze cylinderki jak kolega wyżej pisał.A piszczy mi przód chyba.

3.Mam opony 185/60/15,przód barumy Brawuris ,tył Firestony Firehawk TZ 200. te piersze mimo tego samego rozmiaru wydaja sie minimalnie szersze ,jakoś lepiej mi na przodzie l jeżdza.Zmieniłem dziś na odwrót i przy Firestonach auto mi pływa ,czuć jakby lekkość w kierowaniu inaczej bierze zakręt.I wydaje sie że opona jest bardziej miekka niż guma w Barumie.Takie spostrzezenie moje. hmm.gif

Pewnie lepszy był by rozmiar 195/60/lub 55/ jeżeli chodzi o przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.