Skocz do zawartości

Clio 1.5dci świece żarowe jak wykręcić??


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

macie jakies dobre patęty na wykrecenie świec żarowych??dzisiaj przy kontroli autka okazało sie że jedna padnięta ale nie dało sie jej wykrecic. Mechanik mówił żeby probować na zimnym silniku.Jakie mieliscie przygody ze swiecami i jakie polecacie??

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego moja rada jeśli nie masz doświadczenia albo co gorsze ten mechanik zawalił już sprawe najlepiej udaj się do salonu wymiana nie wiele kosztuje a wszelkie problemy zostawiasz im.świeca żarowa w dieslu to nie świeca iskrowa w benzynie któą wykręcisz bez problemu .Ale jeśli koniecznie chcesz to zrobić sam to bardzo delikatnie pół obrotu wykręcasz następnie trochę wkręcasz potem znowu pół obrotu wykręcasz i znowu troszkę wkręcasz i tak do całkowitego wykręcenia,stosujesz tą metode jeśli świeca ciężko się wykręca Ma bardzo duży nagar) aby czegoś nie urwać bo wtedy bez rozbiórki głowicy się nie obejdzie.Powodzenia skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - Ja zmieniłem sobie 3 świece żarowe na nówki, czwartą wykręciłem ale nie mogłem jej wyjąć, więc odpaliłem moją Fkę i sama wyskoczyła pod ciśnieniem. Było trochę dymu z otForu ale robiłem to na szczęście na świeżym powietrzu. Podniosłem z ziemi starą świeczkę, na jej miejsce wkręciłem nową - i śmiga smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.