Skocz do zawartości

silnik 1,6 HDI 110 - wycieki oleju (Volvo V50)


binges

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem również tutaj zamieścić wiadomość, bo jest to dla mnie i dla kolegi rzecz priorytetowa.

Mój znajomy zamierza zakupić Volvo V50 1,6D 110KM, 2007r. z przebiegiem ok. 120kkm,

podczas oględzin zauważyłem wycieki spod korka wlewu oleju i odłączoną gumową odmę z prawej strony pod plastikową osłoną silnika (foto). Ponadto, silnik normalnie zapalał, praca spokojna, brak czarnego dymu podczas uruchomienia zimnego silnika, silnik nie dymił na biało itp. Sam korek wlewu oleju i wałki rozrządu w środku czyste, bez nagaru, majonezu itp.

Podejrzewam, że przyczyną wywalania oleju przez korek jest zatkanie się odmy, która potem wypadła z mocowania (odma posiada gumowy o-ring i zapinana jest na 2 zatrzaski). W odmie była czarna maź z olejem.

Nie sądzę, że jest to objaw zużytych pierścieni tłokowych lub uszczelniaczy i zaworów.

Czy to normalne przy takim przebiegu?

Czy można samemu wyczyścić taką odmę jak w innych autach?

Czy ktoś miał kiedykolwiek taki przypadek wycieków, wypadnięcia odmy z mocowania?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź,

Pozdrawiam,

binges

282955974-tn_odmaVolvo.JPG

282955974-KopiaC8329838_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.