Skocz do zawartości

Hałas przy wrzucaniu drugiego biegu.


vendorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od całkiem niedawna, w sumie od wymiany tylniej poduszki silnika przy normalnym włączaniu drugiego biegu i nie ważne czy z 1 czy z trójki słychać hałas jakby ktoś trzepnął szmatą, nie jest to dźwięk ani metaliczny ani jakiś stłumiony, ale taki jakby ktoś trzepną w powietrze mokrą szmatą.

Jeszcze nie zaglądałem co może być powodem, ale może szanowne grono z AK ma pomysł co to może tak hałasować??

Za wszelkie info wielkie dzięki.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że ten dźwięk występuje tylko podczas jazdy. Jeśli na postoju też, to może spróbuj wrzucić bieg za ręką chwytając wodzik tuż przy skrzyni - odrobina wprawy i da się to opanować. Będziesz słyszał skąd dokładnie dochodzi dźwięk.

Sądząc z opisu to coś a'la odgłos z filmów kung-fu (taki jakby łopot)? A pobujanie silnikiem w różne strony nie skutkuje takim dźwiękiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj nie slyszalem zadnych niepokojacych odglosow, szkoda ze nie

> zwrociles uwagi, abym skupil sie na konkretnych objawach...

Gdyż delikatnie w sumie wrzucałem biegi i nie miało pędu. A dźwięk również słychać na postoju i wyłączonym silniku.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

PS. Mam nadzieje, że jakaś integracja by doszła do skutku.

> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyślam się że ten dźwięk występuje tylko podczas jazdy.

I na postoju również i na wyłączonym silniku.

Jeśli na postoju też, to może spróbuj wrzucić bieg za ręką chwytając wodzik tuż przy skrzyni - odrobina wprawy i da się to opanować. Będziesz słyszał skąd dokładnie dochodzi dźwięk.

Wrzucanie biegów samym pająkiem opanowałem regulując go zeby.GIF

A odgłos wydaje się powstawać w kabinie tuż za popiołką.

Sądząc z opisu to coś a'la odgłos z filmów kung-fu (taki jakby łopot)?

Dokładnie taki odgłos.

A pobujanie silnikiem w różne strony nie skutkuje takim

dźwiękiem?

Tego nie próbowałem i raczej bym na to nie wpadł aby to przetestować.

Dzięki za radę pzdr VEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrzucanie biegów samym pająkiem opanowałem regulując go

Ja dokładnie tak samo ok.gif

> A odgłos wydaje się powstawać w kabinie tuż za popiołką.

A to to już mi do niczego nie pasuje... Sądziłem że coś będzie w okolicy skrzyni/mechanizmu, a tu wygląda na to że jednak gdzieś w lewarku/pod nim. (gdzieś na drodze drążka łączącego pająk z lewarkiem, ale do tego to na pewno sam już doszedłeś).

W jakim stanie jest "jabłko" i gumowy pierścień lewarka? No i poprzeczka na której trzyma się lewarek?

Bujanie silnikiem chyba nic nie da, ale tak dla pewności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.