Skocz do zawartości

Ulepszanie zawieszenia Albei


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że moja Albea ma już prawie 2,5 roku i nie sprawia kłopotów przestałem czuć parcie na zamianę jej na jakiś bardziej "cywilizowany" pojazd o mniejszej sprawności bojowej, za to lepiej zachowujący się na zwykłych utwardzonych drogach. wink.gifzlosnik.gif

Niemniej poprawa właściwości zawieszenia kusi mnie bardzo. Patrzę sobie właśnie na mój czerwony bolid przez okno i widzę, że obniżenie o około 40mm byłoby zbawienne dla jego wyglądu, a utwardzenie znacząco poprawiłoby zachowanie na zakrętach, czy autostradzie. Zdaję sobie sprawę z konsekwencji takiego zabiegu, ale po użytkowaniu innych wozów wolę żeby pasażerowie na tylnej kanapie zostali wytrzęsieni, niż żeby się porzygali od przechyłów. Na wysokie krawężniki też wjeżdżać nie muszę, po kopnym śniegu jeżdżę ze 3 razy do roku.

Wiem, że temat ten pojawia się tu dość cyklicznie, niemniej na ogół dotyczy Sieny. Dodatkowo jest regularnie rozwadniany "luźnymi gatkami" i kończy żywot bez żadnej sensownej konkluzji... wink.gif

W związku z tym poproszę o konkrety. Jak to zrobić, gdzie itp. Niech ten temat stanie się miejscem konkretnych informacji na temat leczenia zawieszenia Albei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro szukales gotowych sprezyn i ich nie ma to zostaje Ci tylko opcja zrobienia sprezyn na zamowienie. Albo szukasz gdzies w okolicy "produkcji sprezyn", albo dzwonisz do pospringu i sie z nimi dogadujesz. Innej opcji nie widze 270751858-jezyk.gif a Co do ostatniego tematu nt springow do sieny to nie skonczyl on zywotu bez zadnej konkluzji 270751858-jezyk.gif bo zaczal sie od zakupu springow hehe 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś opcja żeby sprawdzić czy to będzie bezpieczne? Bo jakby nie patrzeć zawiecha jest policzona na jakieś obciążenia, nie ma nurkować przy hamowaniu itp. Za wszelką cenę chciałbym uniknąć tzw. rzeźby. wink.gif Bo na wyglądzie mi tak nie zależy jak na poprawieniu walorów jezdnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jest jakaś opcja żeby sprawdzić czy to będzie bezpieczne?

Hmm opcja sa opinie osob ktore na tym jezdza smile.gif co do pospringu to znajdziesz duzo opinii ok.gif gorzej bedzie z tymi mniej popularnymi. Ja dostalem kontakt w mojej okolicy w sumie przypadkiem od kumpla ktory zna goscia ktory robi springi i resory na zamowienie juz od 15 lat 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.