Skocz do zawartości

Amortyzator przód astra-prawidłowy montaż.


luk94

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jakiś czas temu cos mi zaczęło stukać przy skręcaniu kołami. Diagnosta na trzepaku stwierdził ze to łożysko amortyzatora. Po czym pokazał mi ze przy skręcaniu kołami kręci się sprężyna:/

Dziś wszystko rozbierałem i stwierdziłem że chyba łożysko jest ok z tym że trochę tarło o dolną obudowę. Natomiast spód poduszki tez wyglądał jakby łożysko tarło. Moje pytanie jest takie: ile tam mam być w końcu łożysk bo już sam nie wiem. Mam jedno takie z tym kapeluszem wybrzuszeniem założone do góry. Ale jak je założę na swoje miejsce to trochę obciera o dolną powierzchnię. Na tym zdjęciu:

09.jpg

Wszystko jest niby tak jak u mnie ale łożysko mam inne to z kapeluszem. Wiec czy ja to dobrze składam? Ma ktoś możne jakiś poglądowy rysunek inny niż ten co w książce bo z niego to nic nie wynika:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozysko jest jedno. Zwroc uwage przy montazu, aby wyprasowanie pod koniec sprezyny kolumny w talerzu pokrywal sie z koncowka sprezyny (talerz jest nieco pochylony wzgledem osi podluznej samochodu). To samo z poprawnym osadzeniem sprezyny w talerzu kolumny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki-pomógł wszystko u mnie było złożone - zdaje się co zaznaczyłem na rys, że to łożysko swoim kapekusz obcierało o resztę- i przez łożysko jakby nie działało tylko obracała sie sprężyna-zniszczyła mi tą gume dolną i widać wyraźne na spodniej stronie poduszki że kapelusz się obracał - nie łożysko e01c2781.jpg

ps- chyba sobie ściągnę epc, masz moze jakieś linki zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze-udajmy że prośby nie było;)

A co do zaistniałej sytuacji a amorkiem to sprawę załatwiła podkłada pod łożysko i wszytko hula-ja oczywiście z nadmiaru wolnego czasu postanowiłem zajrzeć do bębnów hamulcowych no i oczywiście-skończyło się to odpowietrzaniem-ale na szczęście wszystko działa wyśmienicie- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze dobrze-udajmy że prośby nie było;)

ok.gif

no i oczywiście-skończyło się to odpowietrzaniem-ale na szczęście wszystko działa wyśmienicie

Tak zazwyczaj bywa jak zaczniesz się doszukiwać złego zeby.GIF

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.