Skocz do zawartości

zaklócenia w passacie cc


del_goblin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje rady, sprawa wygląda nastepująco:

znajomy kupił sobie passata cc i od razu zabraliśmy się za poprawę car audio.

Wzmak Audisona w bagażniku zasilany z aku i porządne sygnałówki, zestaw przedni ESX i Sub w kole ( nie pamiętam już jaki )

Problem polega na tym ze ciągle słychać jednostajne zakłócenia, co ciekawe z prawej strony są głośniejsze, po zamianie kabli sygnałowych bez zmian, ale jeśli zamienić kable głośnikowe buczenie przenosi się na lewą stronę.

Jeszcze jedna ciekawostka, jak otworzy się klapę bagażnika i gasną w niej lampy, znaczna część zakłóceń znika.

Jakieś pomysły jak to wyeliminować?? Bo nam już się skończyły smile.gif

z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, potrzebuje rady, sprawa wygląda nastepująco:

> znajomy kupił sobie passata cc i od razu zabraliśmy się za poprawę car audio.

> Wzmak Audisona w bagażniku zasilany z aku i porządne sygnałówki, zestaw przedni ESX i Sub w kole (

> nie pamiętam już jaki )

> Problem polega na tym ze ciągle słychać jednostajne zakłócenia, co ciekawe z prawej strony są

> głośniejsze, po zamianie kabli sygnałowych bez zmian, ale jeśli zamienić kable głośnikowe

> buczenie przenosi się na lewą stronę.

> Jeszcze jedna ciekawostka, jak otworzy się klapę bagażnika i gasną w niej lampy, znaczna część

> zakłóceń znika.

> Jakieś pomysły jak to wyeliminować?? Bo nam już się skończyły

> z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

miałem ostatnio to samo w audi a4 b6 - gdzie dałeś zwrotnice ? zobacz czy też piszczy jak przekręcisz zapłon bez odpalania autka i bez uruchamiania sprzętu + zobacz jak reaguje na światła - w moim przypadku to one były winne

filtr u mnie częsciowo załatwił sprawę resztę będę robił wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem ostatnio to samo w audi a4 b6 - gdzie dałeś zwrotnice ? zobacz czy też piszczy jak

> przekręcisz zapłon bez odpalania autka i bez uruchamiania sprzętu + zobacz jak reaguje na

> światła - w moim przypadku to one były winne

> filtr u mnie częsciowo załatwił sprawę resztę będę robił wkrótce

tak tak, zdecydowanie chodzi o światła.

A jaki filtr i na co założyłeś ?? smile.gif

najgorsze ze żaden zakład car-audio w Lublinie nie może sobie z tym poradzić, wiec gdybyś zechciał się podzielić swoimi sukcesami będę niezmiernie wdzięczny 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak tak, zdecydowanie chodzi o światła.

> A jaki filtr i na co założyłeś ??

> najgorsze ze żaden zakład car-audio w Lublinie nie może sobie z tym poradzić, wiec gdybyś zechciał

> się podzielić swoimi sukcesami będę niezmiernie wdzięczny

odpowiedz mi najpierw na pytania które zdałem wcześniej - chodzi o to kiedy piszczy - zobacz wersje ekstremalna odkrecajac kable glosnikowe od wzmaka i wtedy bedzie wszystko jasne ...

i gdzie dałeś zwrotnice ?

filtr - tego typu ja wrzuciłem taka podstawowa "beczułkę" i znacznie pomogło - resztę będę eliminował za tydzień jak autko przyjedzie na montaż średniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpowiedz mi najpierw na pytania które zdałem wcześniej - chodzi o to kiedy piszczy - zobacz wersje

> ekstremalna odkrecajac kable glosnikowe od wzmaka i wtedy bedzie wszystko jasne ...

> i gdzie dałeś zwrotnice ?

> filtr - tego typu ja wrzuciłem taka podstawowa "beczułkę" i znacznie pomogło - resztę będę

> eliminował za tydzień jak autko przyjedzie na montaż średniaków

przed chwilą sprawdzałem, po włączeniu zapłonu cisza, dopiero po zapaleniu się świateł (wystarczy pozycja ) słychać wyraźny jednostajny brzęk, niezależnie od tego czy sprzęt jest włączony czy nie.

a gdy otworzy się tylną klapę i zgasną w niej światła brzęk ścisza się o mniej więcej połowę.

zwrotnice są w drzwiach pod tapicerką.

A jeśli chodzi o izolator pętli masy ( czy jak to się tam nazywa zeby.GIF ) to mam kable z już wbudowanym tym ustrojstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przed chwilą sprawdzałem, po włączeniu zapłonu cisza, dopiero po zapaleniu się świateł (wystarczy

> pozycja ) słychać wyraźny jednostajny brzęk, niezależnie od tego czy sprzęt jest włączony czy

> nie.

> a gdy otworzy się tylną klapę i zgasną w niej światła brzęk ścisza się o mniej więcej połowę.

> zwrotnice są w drzwiach pod tapicerką.

> A jeśli chodzi o izolator pętli masy ( czy jak to się tam nazywa ) to mam kable z już wbudowanym

> tym ustrojstwem.

odepnij kable od wzmacniacza i włącz światła jeśli będzie brzęczeć to indukuje sie na cewce w zwrotnicy jesli bedzie cisza to wzmacniacz zbiera i trzeba cos zaradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odepnij kable od wzmacniacza i włącz światła jeśli będzie brzęczeć to indukuje sie na cewce w

> zwrotnicy jesli bedzie cisza to wzmacniacz zbiera i trzeba cos zaradzic

no to wzmacniacz w takim razie, bo jak zamienię kable głośnikowe stronami to i brzęk przechodzi na druga stronę, poza tym w subie też słychać zakłócenia, wiec to raczej nie zwrotnice.

jakieś pomysły? Może są jakieś wzmacniacze z super turbo instalacją przeciw zakłóceniową? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to wzmacniacz w takim razie, bo jak zamienię kable głośnikowe stronami to i brzęk przechodzi na

> druga stronę, poza tym w subie też słychać zakłócenia, wiec to raczej nie zwrotnice.

> jakieś pomysły? Może są jakieś wzmacniacze z super turbo instalacją przeciw zakłóceniową?

to nie tak, po prostu te starsze audisony tak maja - ja montowałem starego VRa (taki z drewnem u góry) każdy nowy na 90% bedzie działać bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie tak, po prostu te starsze audisony tak maja - ja montowałem starego VRa (taki z drewnem u

> góry) każdy nowy na 90% bedzie działać bez problemu

wiesz co, nie koniecznie... był podłączany jakiś inny, nowy wzmak i nie bylo zbyt wielkiej różnicy sick.gif

jak się dowiem co to był za klocek to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> to nie tak, po prostu te starsze audisony tak maja - ja montowałem starego VRa (taki z drewnem u

> góry) każdy nowy na 90% bedzie działać bez problemu

juz wiem, to byl uDimension chyba z serii Glow

na dniach prawdopodobnie podlaczymy BRAXa na probe.

a jak tam walka z Audi?? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz wiem, to byl uDimension chyba z serii Glow

> na dniach prawdopodobnie podlaczymy BRAXa na probe.

> a jak tam walka z Audi??

w czwartek ma wrócić na warsztaw, z ww wzmkami też miałem sporo problemów jeśli chodzi o zakłucenia - nie brał bym ich jako referencyjny sprzet wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w czwartek ma wrócić na warsztaw, z ww wzmkami też miałem sporo problemów jeśli chodzi o zakłucenia

> - nie brał bym ich jako referencyjny sprzet

dziś jest montowany BRAX smile.gif ale obawiam się ze niewiele pomoże. Wymyśliliśmy że potrzebujemy wysokonapięciowych wyjść z radia i powinno być ok, ale wszystko wyjdzie w praniu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> dziś jest montowany BRAX ale obawiam się ze niewiele pomoże. Wymyśliliśmy że potrzebujemy

> wysokonapięciowych wyjść z radia i powinno być ok, ale wszystko wyjdzie w praniu

temat u mnie ogarnięty a jak u Ciebie ? smile.gif cisza i spokój nawet na audisonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat u mnie ogarnięty a jak u Ciebie ? cisza i spokój nawet na audisonie

udalo sie, ale konwencjonalne metody jakos nie dawaly rady smile.gif ale nasze szpece stanely na wysokosci zadania i zmodzili uklad który uciszyl wszelkie brzeczenia.

i troche nowego sprzetu sie pojawilo, z przodu hybrid ovation 6 zasilane z uDimension PROz i sub dego zasilany RF-em z serii power zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.