Skocz do zawartości

[pompa paliwa 1.4] jaka dobra pompa ?


LeoLepsi

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie siedzę i kombinuję. Chciałbym zapodać ciutkę mocniejszą pompę paliwa do 1.4 - wiadomo ze seryjna powinna mieć od 1.1 do 1.0 bar. Wiadomo, że we wtrysku jest regulator ciśnienia zamontowany i nie puści więcej jak tam 1.1 bar chyba. Tak sobie kombinuję, żeby zapodać pompę np. z golfa , albo z punto co mają 1.2 bara roboczego. Myślę, że wtedy można by było na wysokich obrotach sobie więcej pozwolić. Pytanko - znacie jakieś pompy paliwa do SPI które dają ok. 1.5 bara roboczego ciśnienia? Na razie szukałem i najlepszym wyjściem wydaje się albo pompa z golfa/punto, albo .... z renault. Ma 1.5 bara, ale dziwna i droga jest. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech się inni wypowiedzą bo ja się nie znam....

> ale sądzę, że samą pompą nic nie zdziałasz.

> Dopiero po tjunie silnika gdy zacznie "brakować" paliwa trzeba dać wydajniejszą pompę.

tak, to prawda. teorię znam...

ja mam w aucie conieco porobione, i wydaje mi się, że wydajniejsza pompa pomoże.... dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.