Skocz do zawartości

Zakupy...


powel13

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przymierzam się do wymiany radia. Obecnie używam wysłużonego Blaupunkt Sevilla RDM 168, niestety ostatnio przestał odtwarzać płyty więc postanowiłem, że przyszedł czas na zakup nowego odtwarzacza. Zastanawiam się na razie nad dwoma Blaupunkt Buenos Aires 200 i Blaupunkt San Francisco 300.

Najbardziej zależy mi na tym by grało czysto (jestem trochę wyczulony na piski, stuki i zbędny szum) cudów nie wymagam bo i nie mam w aucie zestawu po którym można by się ich spodziewać. Ale ma grać przyzwoicie. Jak myślicie opłaca się dołożyć trochę i brać San Francisco ? Jak do tej pory korzystałem tylko z Blaupunkt'a i jestem zadowolony, ale jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie wysłucham. zlosnik.gif

Do czego będzie używany ? Słucham rocka, głównie z płyt, radia raczej rzadko. Nie wykluczam rozbudowania zestawu w przyszłości (być może nie zbyt odległej zeby.GIF ). Na razie używam: Przód tweetery Sinuslive NEO 25s. Tył Blaupunkt GTX 662 (w półce... wiem, wiem nie daje się głośników w półkę ale w Uno nie ma za bardzo możliwości wsadzenia gdzie indziej bez większych przeróbek).

Budżet: ok. 460 zł.

Mile widziany prosty i elegancki wygląd.

Chętnie wysłucham wszystkich uwag i propozycji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do nowych blaupunktów nie jestem przekonany, nie myślałeś nad Clarionem? 588, 788? Coś z Alpine

> serii CDA tyle że Alpine ma dośc ostrą górę i kiepski środek w porównaniu do Clariona za to

> bass ma zdecydowanie lepszy:)

Prawdę mówiąc raczej wolałbym kupić nowe radio, a wyżej wymienione dość znacznie przewyższają budżet frown.gif

A tak apropos czy do nowych Blaupunktów będzie pasował pilot z tych starych ? Obecnie używam pilota na kierownicy i jest to całkiem wygodne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem wstanie Ci powiedzieć czy będzie pasował pilot.

> Kolega z pracy mam Jakiegoś Blaupunkta niby full wypas zapłacił za to radio ok 1500zł i dla mnie

> osobiście to śmieć USB sie wiesza, zacina, blu.. też średnio działa.

mhm, no to mniejsza o pilota to tylko dodatek mogę żyć bez niego wink.gif

A możesz polecić coś nowego w tej cenie ? Kiedyś słyszałem ze Pioneer ma dobre odtwarzacze, ale ludzie różne rzeczy mówią, a czy to prawda niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mhm, no to mniejsza o pilota to tylko dodatek mogę żyć bez niego

> A możesz polecić coś nowego w tej cenie ? Kiedyś słyszałem ze Pioneer ma dobre odtwarzacze, ale

> ludzie różne rzeczy mówią, a czy to prawda

a JVC brałeś pod uwagę?? nie miałem funduszy wystarczających na SONY bo chciałem dokupić więcej sprzętu i JVC miło mnie zaskoczyło smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówią i o pionku i o blautku, o alpince też są zdania podzielone - wszystko zależy jaki model (jaka

> półka cenowa)

Wiem właśnie dlatego piszę tu zlosnik.gif Liczę na konfrontacje zwolenników różnych wariantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a JVC brałeś pod uwagę?? nie miałem funduszy wystarczających na SONY bo chciałem dokupić więcej

> sprzętu i JVC miło mnie zaskoczyło

U JVC nie zbyt odpowiada mi design, to połączenie kolorów w modelach z mojego zakresu cenowego jest jakieś takie nie ciekawe. tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U JVC nie zbyt odpowiada mi design, to połączenie kolorów w modelach z mojego zakresu cenowego jest

> jakieś takie nie ciekawe.

KD-R411 412 w zależności jakie chcesz podświetlenie smile.gif ja mam kd-r302 i teraz dopiero zauwazyłem że brakuje mi USB, przy kupnie myślałem ze zbędny "bajer" a okazało się inaczej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten San Francisco nawet mi się widzi, szkoda tylko, że USB jest z przodu na panelu. Jaka

> kolorystyka Ci odpowiada? Patrzyłeś na coś z Kenwooda? (moim zdaniem niedoceniana marka)

No właśnie też mi trochę przeszkadza USB z przodu, wolałbym gdyby było na kablu z tyłu. Kolorystyka... hmm, podoba mi się jak radio jest takie proste, eleganckie bez jakiegoś przesadzania, udziwnień. Najlepiej w jednym kolorze, czarnym smile.gif Wiem, że takich nie ma dużo ale w wątku chodziło mi też o porównanie tych dwóch produktów Blaupunkt które wymieniłem. Bo różnica w cenie jest, ale czy przełoży się to na porównywalny wzrost jakości ? Liczyłem, że znajdzie się jakiś użytkownik San Francisco 300 lub Buenos Aires 200 który będzie mógł powiedzieć więcej.

Co do Kenwooda, stylistyka jeszcze by mi odpowiadała np. w modelu KDC-W4047. Ale musiałby być zauważalnie lepszy, bo jeśli różnica ma być nieodczuwalna to pod względem stylistycznym wybrał bym Blaupunkta waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.