Skocz do zawartości

Sekwencja nie zawsze przełącza się na gaz


leszeksz2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam sekwencję Lecho SEC.

Jakiś czas temu pojawił się taki problem że nie zawsze przełączy się na gaz.

Wygląda to następująco:

Uruchamiam zimny silnik, jadę osiągnie temp. przełączania na gaz (mam 30 stopni i obroty 1500 rpm) przełączy się i jest ok. Jak jest ciepły nie zawsze się przełącza. Trzeba się zatrzymać, czasami się uda jak dam lekką "przygazówkę", ale czasami trzeba zgasić i uruchomić na na nowo. Zdarza się że trzeba uruchamianie powtórzyć parę razy. angryfire.gif

Bywa też, ale rzadko że podczas jazdy sam przełączy się z gazu na benzynę.

Macie jakieś pomysły na tę dolegliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjechac do gaziarza na kompa :d

miałem podobnie z landirenzo i wyszło ze niby listwa wtryskowa padnięta, wymienili i dalej to samo. Wnna okazała się wtyczka od listwy. Czasem nie stykała niby.

Ja mam na szczęście jeszcze gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba doszedłem do problemu. Podłączyłem się pod komputer i tam wyświetliło błąd "czujnik temperatury reduktora rozwarty". Sprawdziłem połączenia, poruszałem kabelkami przy czujniku i narazie jest OK.

Wcześniej nie wiedziałem jak można przełączyć na gaz "ręcznie" i jak automatycznie się nie załączył musiałem jechać na benzynie.

P.S. Zna może ktoś tę instalację . Jak można odpalić awaryjnie na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech kolega przytrzyma guzik od gazociągu do momentu aż dioda przestanie migać i wskoczy na gaz.

A może kolega opisać procedurę odpalania na gazie w tej instalacji od początku?

W czasie jazdy już się nauczyłem, ale uruchamiania nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Pandzie przez przypadek (gdy padła pompa paliwa) odpaliłem na gaz w następujący sposób

- przkręciłem kluczyk

- miga kontrolka pomarańczowa od gazu (świeci się czerwona więc pali na benzynie)

- jednak po przytrzymaniu kilka sekund guzika od zmiany gaz - benzyna zaczyna świecić się kontrolka pomarańczowa

- zapalamy samochód smile.gif

post-57168-14352507696188_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.