Skocz do zawartości

Zabezpieczenie anty korozyjne ?


Jonten

Rekomendowane odpowiedzi

> Na początku zakładałem że sam zrobię ale widze pewne

> trudności .

> A mozę samemu ale nie mam nawet kanału

Najlepiej by było jakbyś miał dostęp do podnośnika, a jak nawet nie masz do kanału dostępu, to zostaw to komus innemu i niech to zrobi jak trzeba ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ile to kosztuje ??

> np. u ciebie w okolicy??

To dopiero w poniedziałek mogę dać odpowiedź, przypomnij mi na priva jakbym się nie odezwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Dwa miesiące temu dałem konserwować całe podwozie, to znaczy kupiłem 2 puszki po 2 kilo bitexu (czy jak to się zwie) takie co się montuje na pistolet i oddałem to warsztatowi z podnośnikiem hydraulicznym, całkiem ładnie to wykonali, w sumie wyszło mnie to 100zł. zdjęli nadkola i wypsikali wszystko i jak im jeszcze zostało to popsikali w komorze silnika tam gdzie dali rade napryskać pistoletem ciśnieniowym. Resztę sam zrobiłem w garażu, a mianowicie rozebrałem drzwi i napsikałem do środka takiego rzadkiego, ściekającego zabezpieczenia, to samo zrobiłem w klapie bagażnika (tam też korozja chwyta) i w progach są takie koreczki, tam spokojnie takim wężykiem który dają do tego rzadkiego zabezpieczenia możesz napsikać i masz spokój na 2-3 latka (wcześniej zdrapałem oczywiście rdze to samo z podwoziem i powypełniałem dziury i szpary na łączeniach blach pod progami)

Powodzenia.

Ja dałem pomalować podwozie w Katowicach, jak się jedzie do geanta (tam gdzie UNO KLUB POLSKA SIĘ SPOTYKA na parkingu pod praktikerem) to na przeciwko jest jakis taki supermarket lidel czy jakoś tak, tam na zakręcie w prawo masz zjazd w lewo po takich płytach betonowych i sie jest w całym kompleksie, następnie za bramą trzeba skręcić w lewo i tam są magazyny w których naprawiają autka. Gdziekolwiek zapyta sie to wszyscy wiedzą. (jak sie dogadasz to nawet tanio da sie pomalować autko, jako że z polecenia brata tam pojechałem, to sie dogadałem że nawet za 150zł mogą pomalować metalik od elementu)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stosować czy nie - A jeżeli tak to kiedy??

stosować

przed zimą

po zimie porządnie umyć pod ciśnieniem

Autoryzowana Stacja Zabezpieczeń Antykorozyjnych

41-205 Sosnowiec

Nowopogońska 25a

woj. śląskie, powiat: Sosnowiec, gmina: Sosnowiec

TEL (32) 2926060

"Rust Check" Licencjonizowana Stacja Zabezpieczenia Antykorozyjnego

42-550 Sosnowiec

mj Hubala-Dobrzańskiego 150

woj. śląskie, powiat: Sosnowiec, gmina: Sosnowiec

TEL (32) 2631096

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stosować

> przed zimą

> po zimie porządnie umyć pod ciśnieniem

> Autoryzowana Stacja Zabezpieczeń Antykorozyjnych

> 41-205 Sosnowiec

> Nowopogońska 25a

> woj. śląskie, powiat: Sosnowiec, gmina: Sosnowiec

> TEL (32) 2926060

> "Rust Check" Licencjonizowana Stacja Zabezpieczenia Antykorozyjnego

> 42-550 Sosnowiec

> mj Hubala-Dobrzańskiego 150

> woj. śląskie, powiat: Sosnowiec, gmina: Sosnowiec

> TEL (32) 2631096

bow.gif

Dziwne że tylko w Sosnowcu ?!

No własciwei to tez nie tak daleko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stosować czy nie - A jeżeli tak to kiedy??

Wszyscy zalecaja systematyczną antykorozję, razem ze mną. Jest tylko jeden problem: kasa a długowieczność auta.

Coroczna antykorozja przed zima to 200 zet rocznie, a więc 2000 zet wydane razem na dziesięcioletni samochód.

Jeżeli go sprzedajemy jako np. 10-latka, to i tak nikt nie dołoży nam grosza za dobry stan techniczny blacharki i nie da ani centa powyżej wartości giełdowej tego rocznika. (Przy gorszym stanie blacharki ewentualnie zechce ciut obciać lub zrezygnuje). Tak więc widzi mi się, że raczej auto należy wcześniej sprzedać, niż ładować corocznie sporo grosza w zabezpieczanie antykorozyjne. Pozostaje problem korozji wyłążącej po 6-8-12 latach. Wypada to jednak zabezpieczyć możliwie minimalnym kosztem, co kilka lat, w newralgicznych miejscach blacharki. Duże ilości bitexu niewiele dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.