Skocz do zawartości

Miś mi podpadł (hamulce)


antares

Rekomendowane odpowiedzi

Diagnoza będzie jak lekarz wróci z urlopu, ale coś mi blokuje tylne prawe koło. Wczoraj rano przejechałem się normalnie, po dwóch godzinach chciałem pojechać a tu prawy tył zblokowany. Po delikatnych próbach ruszenia udało się, ale coś cały czas trze i nagrzewają się śruby.

Nie mam pewności czy blokuje też delikatnie lewy przód czy to tylko zwidy (śruby lekko cieplejsze niż prawy przód)

Dodam, że miś miał robione tydzień temu całe przednie heble.

Czy są jakieś bardziej prawdopodobne przyczyny czy wyjdzie dopiero po rozebraniu.

IMO

1. pompa - oby nie crazy.gif

2. linka od ręcznego

3. cylinderek

4. samoregulator - oby nie

5. brud - oby tak zlosnik.gif

6. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki przebieg?

78kkm, heble były podobno przejrzane i nic złego nie było widać

> - opcji jest parę:

> 1. zablokowana( zapieczona) samoregulacja szczęk

czy w Misiach to jest naprawialne ? w bbm trzeba było wymieniać a do tanich rzeczy to nie należało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ub roku zadziwiająco szybko wyginało tarcze przód- okazało się iż ... tył nie hamował wcale icon_eek.gif

winne był zapieczone cylinderki- wymieniłem obie strony wraz z przewodami hamulcowymi( nie dałem rady odkręcić)

co do ceny szczęk klik

co do ceny samoregulatora - niestety nie wiem- może uda się reanimować stary ( oczyścić nasmarować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ub roku zadziwiająco szybko wyginało tarcze przód- okazało się iż ... tył nie hamował wcale

> winne był zapieczone cylinderki [..]

jaki przebieg ?

> [..] samoregulatora -[..]- może uda się reanimować stary ( oczyścić nasmarować)

jak już to mam nadzieję, że smarowanie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a reczny jak chodzi? normalnie - dlugi skok, czy krotki?

kleknij pod samochod i poruszaj reka to do czego jest przyczepiona linka recznego przy tym kole, ktore sie blokuje. chodzi tak samo lekko/dlugi skok jak po drugiej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ub roku zadziwiająco szybko wyginało tarcze przód- okazało się iż ... tył nie hamował wcale

a na corocznych badaniach technicznych nic nie wskazywało na koniec tylnych hamulców? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diagnoza będzie jak lekarz wróci z urlopu, ale coś mi blokuje tylne prawe koło. Wczoraj rano

> przejechałem się normalnie, po dwóch godzinach chciałem pojechać a tu prawy tył zblokowany. Po

> delikatnych próbach ruszenia udało się, ale coś cały czas trze i nagrzewają się śruby.

> Nie mam pewności czy blokuje też delikatnie lewy przód czy to tylko zwidy (śruby lekko cieplejsze

> niż prawy przód)

> Dodam, że miś miał robione tydzień temu całe przednie heble.

> Czy są jakieś bardziej prawdopodobne przyczyny czy wyjdzie dopiero po rozebraniu.

> IMO

> 1. pompa - oby nie

> 2. linka od ręcznego

> 3. cylinderek

> 4. samoregulator - oby nie

> 5. brud - oby tak

> 6.

duze prawdopodobienstwo ze reczny trzyma - linka stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> duze prawdopodobienstwo ze reczny trzyma - linka stoi?

linka nie stoi, chyba że pod koniec. Teraz jeździ się lepiej, ale dalej coś trzyma. Do tego przy hamowaniu coś hałasuje. Może okładzina hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a reczny jak chodzi? normalnie - dlugi skok, czy krotki?

IMO normalnie, choć nie jestem w 100% pewny bo nie znam jeszcze tej furki.

> kleknij pod samochod i poruszaj reka to do czego jest przyczepiona linka recznego przy tym kole,

> ktore sie blokuje. chodzi tak samo lekko/dlugi skok jak po drugiej stronie?

po południu klęknę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na corocznych badaniach technicznych nic nie wskazywało na koniec tylnych hamulców?

U mnie obie strony poleciały razem i nagle tego samego dnia: jedna przy wyjeździe do pracy, druga godz. później. Szczęki i bębny kosztowały mnie razem 200 zł. Samoregulatory reanimowane, bo by było po 200 za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze badania są po 3 latach od zakupu NOWEGO, następne po 2 latach - dopiero jak autko skończy

> 6 rok odbywają się corocznie

no fakt, niepotrzebnie użyłem w swojej poprzedniej wypowiedzi słowka "corocznych". 2004+3+2=2009 wiec byly tylko dwa badania zakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

end de łiner iz zlosnik.gif

> 2. odklejona okładzina hamulcowa luźno "latająca" w bębnie - blokuje koło jak dostanie się miedzy

> drugą szczękę a bęben

we wtorek wymiana smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.