Skocz do zawartości

Poziom paliwa


Sapphire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nadzieję, że nie powtarzam po raz milionowy jakiegoś pytania, ale nurtuje mnie pewna rzecz. Jakiś czas temu przeczytałem tutaj, że ikonka rezerwy działa tylko wg wskazówki hmm.gif zastanawia mnie to, bo w Astrze taty zaobserwowałem trochę inna jej pracę hmm.gif

Mianowicie:

Skoro kontrolka jest pod wskazówkę, to powinna raczej wlaczyć się w pewnym konkretnym momencie i świecić na stałe, szczególnie że przynajmniej w naszej astrze wskazówka chodzi bardzo powoli. W moim Uniaku po przekręceniu kluczyka wszystkie wskazówki błyskawicznie ustawiają się na swoim miejscu i każda zmiana tego na co wskazują powoduje natychmiastową zmianę wskazania, a tutaj wędrują jakby "z mozołem" hmm.gif widac taka ich uroda. trudno... Natomiast wracając do rezerwy. Jeżdżąc Asterką przyuważyłem, że kontrolka zapala się raczej wg jej własnego widzimisię niż wg wskazówki hmm.gif Poniżej 2 foto, które udało mi się złapać i które w przybliżony sposób pokazują o co mi chodzi.

283774622-Schowek01.jpg

e55059bfca70fb3c.jpg

Na drugim co prawda nie widać miejsca z kontrolką, ale uwierzcie na słowo, że się nie świeci zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif ale za to widać na nim, że wskazówka jest niżej niż na poprzednim zdjęciu.

Dodatkowo widziałem sytuację jeszcze ciekawszą, ponieważ rezerwa potrafi się zapalić na stałe przy najniższej białej kresce, a potrafi nie świecić się w momencie gdy wskazówka jest na czerwonym polu i w dodatku oddaje to rzeczywistość patrząc na liczbę przejechanych kilometrow od zapalenia sie kontrolki.

I mam jeszcze inny ciekawy przykład.

W chwili kiedy wskazówka zbliża się do pierwszej białej kreski, a ja jadąc po prostej drodze bez zakrętów i nie szarpiąc autem butuję ostro i kręce wysoko rezerwa się zapala icon_eek.gif natomiast w momencie kiedy wskazówka dojdzie do czerwonego, a ja zacznę jechac spokojnie - gaśnie icon_eek.gif

Tak więc jakoś mi to nie pasuje do tego, że rezerwa działa wedle wskazówki hmm.gif

P.S. Przepraszam za przydługi wywód, ale chciałem opisać wszystko w miarę dokładnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.