Skocz do zawartości

lewarek zmiany biegów - nie wraca na "luz"


grzes2822

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie wróciłem z trasy i coś mi się porobiło z lewarkiem zmiany biegów.

Otóż przy jeździe na 2 biegu chcąc wrzucić na "3" lewarek nie wrócił mi na "luz" tylko utkwił w pozycji między "1" a "3" lub inaczej między "1" a "2" (mam nadzieje, że wiecie o co chodzi).

Do tej pory zdarzało mi się, że przy redukcji z "5" na "4" się blokowało, ale to tylko w tym przypadku i tylko nieraz. Teraz doszła jeszcze wyżej opisana sytuacja.

Jakieś propozycje co z tym robić?

Auto to PII 1,9JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w jtd ale u mnie górna linka przy skrzyni biegów dopięta jest do takiego kawałka płaskownika, który był przykręcony do tulejki przy skrzyni za pomocą nakrętki. Jak lewarek nie wracał to musiałem porządnie dokręcić tą nakrętkę i dla pewności dokręciłem drugą (ja to miałem pod doniczką akumulatora, po wyjęciu którego dostęp był znakomity). Przy okazji wyczaiłem, że naciąg linki się reguluje i jakże się zdziwiłem jak zlikwidowałem "za daleki" ruch lewarka przy wbijaniu 5 biegu (już nie haczy i nie muszę go "szukać" tylko ładnie wchodzi od razu). Pewnie u Ciebie jest ten sam patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.