Skocz do zawartości

Check-Partner HDI ,przepływka?-pilnie potrzebna pomoc !


mumek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,objawy są takie jakby była padnięta przepływka,nagle samochód starcił moc,ciągnie do 2800 obrotów i tyle,mała górka z pełnym składem i trzeba redukować,co może być przyczyną ?

Wyskoczył błąd,po odpięciu przepływki zero różnicy,przebieg ok 210 tys,poradzćcie co to może być,samochód jest we Francji,więc "kawałek" ma do domu,jakieś sugestie ? frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Walnieta przeplywka najprostszy sposob to podmienic z jakiegos innego...

> Sposob naprawy to kupic tam na miejsc uzywke albo kupic tu w PL i wyslac kurierem.

Najgorsze jest to że po odpięciu wtyczki nie ma różnicy a powinna być ,przynajmniej tak we Fiacie miałem,nie wiem co myśleć.

Możliwe jest to że złapał błąd i dopiero po skasowaniu wejdzie w tryb awaryjny omijając przpływkę w sumie na odpiętej powinni wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsze jest to że po odpięciu wtyczki nie ma różnicy a powinna być ,przynajmniej tak we Fiacie

> miałem,nie wiem co myśleć.

Ja wiem czy najgorsze - imho to tylko na 200% potwierdza pad tego szitu no.gif przerabialem 2 tygodnie temu ten temat w almerze i przeplywka byla tak padnieta ,ze pod odpieciu nic sie nie zmienialo - baaa objawy byly bardzo podobne tylko krecil sie do 2,5 tys...

> Możliwe jest to że złapał błąd i dopiero po skasowaniu wejdzie w tryb awaryjny omijając przpływkę w

> sumie na odpiętej powinni wrócić.

Nie , napewno nie...

Poprostu przeplywka kaput i nie dostaje z niej zadnego sygnalu.

Zobacz czy nie masz tam znajomych z takim samym pugiem albo jakiegos szrotu ,zeby kupic nastepna przeplywke bo nowa to raczej duuuzy koszt.

Aha - NIE KUPUJ PODROBEK no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem czy najgorsze - imho to tylko na 200% potwierdza pad tego szitu przerabialem 2 tygodnie

> temu ten temat w almerze i przeplywka byla tak padnieta ,ze pod odpieciu nic sie nie zmienialo

> - baaa objawy byly bardzo podobne tylko krecil sie do 2,5 tys...

> Nie , napewno nie...

> Poprostu przeplywka kaput i nie dostaje z niej zadnego sygnalu.

> Zobacz czy nie masz tam znajomych z takim samym pugiem albo jakiegos szrotu ,zeby kupic nastepna

> przeplywke bo nowa to raczej duuuzy koszt.

> Aha - NIE KUPUJ PODROBEK

Mają podjechać na kompa i zczytać,zobaczymy co wyniknie,mam używaną przepływkę w domu,wziąłem od mechanika ,najwyżej im wyślę,podmienią i się okaże,ale dobrze by było najpierw wpiąć się w kompa i zobaczyć co wyjdzie (kwestia ile to tam kosztuje),dziś mają popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają podjechać na kompa i zczytać,zobaczymy co wyniknie,mam używaną przepływkę w domu,wziąłem od

> mechanika ,najwyżej im wyślę,podmienią i się okaże,ale dobrze by było najpierw wpiąć się w

> kompa i zobaczyć co wyjdzie (kwestia ile to tam kosztuje),dziś mają popytać.

Ide o zaklad ,ze to blad przeplywki i ,ze nie wyswietla zadnych danych.

Jak bedziesz wysylal ta przeplywke to dorzuc im jeszcze ELM327 bo pewnie to i tak wyjdzie taniej niz komp we Francyji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ide o zaklad ,ze to blad przeplywki i ,ze nie wyswietla zadnych danych.

> Jak bedziesz wysylal ta przeplywke to dorzuc im jeszcze ELM327 bo pewnie to i tak wyjdzie taniej

> niz komp we Francyji...

Też obstawiam na 99 % przepływkę,tym bardziej że w zimie 2 x mi taki numer odstawił po szybkim przejechaniu przez błoto pośniegowe,po zatrzymaniu się i przeczyszczeniu wtyczki,wszystko wróciło do normy,tylko teraz mieli 2 dni upałów i to jest dziwne,poprostu pewno przyszedł jej czas.

Dziś rozmawiałem z mechanikiem i powiedział mi żeby spróbować przeczyścić te dwa druciki co są w przepływce,mówił że miał przypadek że nitka z filtra powietrza się na tych drucikach zatrzymała i błędnie odczytywało dane,po przeczyszczeniu wszystko wróciło do normy,ale znając moje szczeście to napewno taki myk się nie uda.

Możesz mi zdradzić co to jest ELM327 bo nie jestem w temacie ?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś rozmawiałem z mechanikiem i powiedział mi żeby spróbować przeczyścić te dwa druciki co są w

> przepływce,mówił że miał przypadek że nitka z filtra powietrza się na tych drucikach

> zatrzymała i błędnie odczytywało dane,po przeczyszczeniu wszystko wróciło do normy,ale znając

> moje szczeście to napewno taki myk się nie uda.

Nie chce byc zlym prorokiem ale raczej czyszczenie nic nie da bo jak jest do czyszczenia to swiruje a tu sa objawy jakby totalnie umarl frown.gif

> Możesz mi zdradzić co to jest ELM327 bo nie jestem w temacie ?

Interfejs diagnostyczny - zapna do kompa, do samochodu i sami odczytaja/skasuja bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce byc zlym prorokiem ale raczej czyszczenie nic nie da bo jak jest do czyszczenia to swiruje

Obawiam się że masz racje

> a tu sa objawy jakby totalnie umarl

> Interfejs diagnostyczny - zapna do kompa, do samochodu i sami odczytaja/skasuja bledy.

A skąd wziąść takie cudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Allegro jakby co sluze softtem.

Na niektórych aukcjach są nawet z softem,ale wiesz samochód mają moii Pracownicy,nie mówię że są niekumaci,wręcz przeciwnie,mają 2 laptopy,także z komputerem nie ma probllemu,ale czy sobie poradzą ? Hmmmmm.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na niektórych aukcjach są nawet z softem,ale wiesz samochód mają moii Pracownicy,nie mówię że są

> niekumaci,wręcz przeciwnie,mają 2 laptopy,także z komputerem nie ma probllemu,ale czy sobie

> poradzą ? Hmmmmm.........

JA kupilem z softem - ale dopiero taki ,ktory dostalem od znajomka zadzialal.

Zepsuc raczej nic nie zepsuja obsluga jest diablo prosta ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA kupilem z softem - ale dopiero taki ,ktory dostalem od znajomka zadzialal.

> Zepsuc raczej nic nie zepsuja obsluga jest diablo prosta

Najpierw wyslę przepływkę,zmienią-zobaczą,jak nie pomoże to bedę myślał nad softem,na miejscu jezdzą,rano 5 km i wieczorem 5 km,to w sumie niewiele,zostają do końca czerwca,także jest czas na "eksperymenty" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw wyslę przepływkę,zmienią-zobaczą,jak nie pomoże to bedę myślał nad softem,na miejscu

> jezdzą,rano 5 km i wieczorem 5 km,to w sumie niewiele,zostają do końca czerwca,także jest czas

> na "eksperymenty" .

Przed wymiana przeplywki niech zdejma kleme na noc i wymienia ja na zdjetej - powinien sie blad skasowac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam,objawy są takie jakby była padnięta przepływka,nagle samochód starcił moc,ciągnie do 2800

> obrotów i tyle,mała górka z pełnym składem i trzeba redukować,co może być przyczyną ?

> Wyskoczył błąd,po odpięciu przepływki zero różnicy,przebieg ok 210 tys,poradzćcie co to może

> być,samochód jest we Francji,więc "kawałek" ma do domu,jakieś sugestie ?

Chłopaki wrócili z Francji na kilka dni,prędkość przelotowa na autostradzadzie to ok 100-110 km/h ,jutro samochód idzie na warsztat,zdam relacje co i jak jak się coś wyjaśni,przy okazji do roboty simering na rozrządzie,pasek rozrządu,smarowanie rozrusznika,rarcze hamulcowe do wymiany,linka sprzęgła i drzwi tylne od strony kierowcy nie chcą się otwierać (chyba linka),nazbierało się,przebieg 210 tysiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłopaki wrócili z Francji na kilka dni,prędkość przelotowa na autostradzadzie to ok 100-110 km/h

> ,jutro samochód idzie na warsztat,zdam relacje co i jak jak się coś wyjaśni,przy okazji do

> roboty simering na rozrządzie,pasek rozrządu,smarowanie rozrusznika,rarcze hamulcowe do

> wymiany,linka sprzęgła i drzwi tylne od strony kierowcy nie chcą się otwierać (chyba

> linka),nazbierało się,przebieg 210 tysiów.

Nic wielkiego w sumie same części eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic wielkiego w sumie same części eksploatacyjne.

W sumie tak,ale z racji tego że prawie cały czas w trasie to zawsze brak czasu na to wszystko,reasumując po 5 latach (rocznik 2005) jestem strasznie zadowolony z Peugeta,nigdy nic poważniejszego się nie zepsuło żeby unieruchomiło całkowicie samochód,silnik żwawy,daje radę pomimo 90 KM ,naprawdę duży plus,zastanawiam się nad Partnerem III ,choć pasowało by mi teraz coś większego typu Vito,muszę przemyśleć sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tylko nie Vito - widzialem pare sztuk ,ktore mialy klopoty z geometria po 20kkm a po roku

> podjadala je ruda

Dokładnie. Psujliwe wogóle jakieś takie. Lepiej Traffica w dobrej wersji wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tylko nie Vito - widzialem pare sztuk ,ktore mialy klopoty z geometria po 20kkm a po roku

> podjadala je ruda

Właśny ta ruda najbardziej mnie denerwuje,tym bardziej że samochód używany ma byc,co by szkoda nie było jak Peugeota na poczatku (rocznik 2002-2004) ,nie wiem muszę to jeszcze sobie poukładac na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Psujliwe wogóle jakieś takie. Lepiej Traffica w dobrej wersji wziąć.

Pasuje mi osobówkę bo czasem więcej niż 3 osoby wiozę (jakiś wypad z Rodzinką np) a w razie jakiegoś ładunku wyrzycam kilka foteli i jest ciężarówka w Vito podoba mi się to że fotele można wyjmowac pojedynczo zostawiając np 3 z przodu i jedno z tyłu,ale za to trochę małe jest (krótkie),mam już dośc drabiny na relingach wozic jak w Peugeocie (przewalone w zimie,podeszczu) , trudne to wszystko frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłopaki wrócili z Francji na kilka dni,prędkość przelotowa na autostradzadzie to ok 100-110 km/h

> ,jutro samochód idzie na warsztat,zdam relacje co i jak jak się coś wyjaśni,przy okazji do

> roboty simering na rozrządzie,pasek rozrządu,smarowanie rozrusznika,rarcze hamulcowe do

> wymiany,linka sprzęgła i drzwi tylne od strony kierowcy nie chcą się otwierać (chyba

> linka),nazbierało się,przebieg 210 tysiów.

Wczoraj mechanik podpiął pod kompa i odrazu mu wyskoczyła przepływka,także tak jak podejżewałem,najlepsze jest to że tą używaną przepływkę co od Niego wziąłem i miałem wysłać i tak nic by nie dała,okazało się jak porównałem że inne mocowanie ma i nie pasowała by tak czy inaczej.

W poniedziałek powinien skończyć wszystko w drzwiach zaśniedziała linka,po przesmarowaniu działa,aż się boje jechać do Niego jak mnie podliczy he he wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.