Skocz do zawartości

Grand Vitara - sprawdzenie podczas kupna


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeczytałem już sporo wątków co sprawdzić itp. ale w żadnym nie było konkretnych informacji, co dokładnie sprawdzić, gdzie zajrzeć itp.

Mam zamiar kupić Grand Vitarę z silnikiem 2.0TD (HDi) z 2003r. Jest to model już z wnętrzem po lifcie. Do tej pory nie miałem do czynienia z japońskimi autami, a jestem mechanikiem amatorem. Znalazłem auto w komisie, całkiem blisko i dlatego też planuję je kupić. Dziś wstępnie obejrzałem autko, wydaje się nie bite, silnik oczywiscie umyty, ale jak zaglądałem to nie widać wycieków nawet jakichś starych. Turbosprężarka z wierzchu też wydaje się sucha. Czy to auto ma jakieś swoje charakterystyczne bolączki? Co sprawdzić? Co najczęściej wysiada?

Jak sprawdzić np. rok produkcji szyb? Bo w autach typu audi vw czy fiat to jest po prostu w rogu napis na szybie s firmą i jest cyfra odpowiedzialna za rok produkcji. Z tego co patrzyłem to w Suzuki jakoś nie mogłem tego znaleźć. Jak sprawdzić czy np. szyby nie były wymieniane na nowsze (co może wskazać powypadkową przeszłość auta)?

Z tego co zaglądałem to tylny most jest lekko zapocony. Czy ten typ tak ma, czy to już oznaka, że coś może być nie tak? Zapocenie ma jakieś 5 cm szerokości, jest widać takie nieświeże bo już trochę zasyfione. Co jeszcze sprawdzić w tym aucie oprócz standardowych rzeczy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.