Skocz do zawartości

Kontrolka ładowania cały czas świeci


tomasz1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś rano odpaliłem miśka ale kontrolka ładowania nie zgasła. Przejechałem ok. 10 km z postojami oczywiście na światełkach i już nie odpalił, akumulator rozładowany. Podmiana akumulatora nie pomogła, kontrolka świeci cały czas. Napięcie ładowania mierzone przy akumulatorze wynosi 11,3V. Dodam że alternator mam ten pod klimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Dziś rano odpaliłem miśka ale kontrolka ładowania nie zgasła. Przejechałem ok. 10 km z

> postojami oczywiście na światełkach i już nie odpalił, akumulator rozładowany. Podmiana

> akumulatora nie pomogła, kontrolka świeci cały czas. Napięcie ładowania mierzone przy

> akumulatorze wynosi 11,3V. Dodam że alternator mam ten pod klimatyzację.

może być padnięty alternator hmm.gifsick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak Darek pisze napewno pęknięta obudowa alternatora. Zobacz czy jak dajesz gazu tak 4-6 tys

> piszczy Ci.

Dziś wymontowałem alternator choć nie było łatwo, ciasnota niesamowita, przeszkadza mocno przy odkręcaniu górnej śruby kompresor klimatyzacji i węże. Wydobycie go dołem masakra, tu przeszkadza półoś i rura elastyczna. Po rozkręceniu alternatora okazało się że uzwojenie stojana ma przebicie do masy, obudowa jest cała nie pęknięta. Wybiłem rdzeń z uzwojeniem i pojechałem kupić do firmy która zajmuje się regeneracją itd. taki rdzeń już przezwojony za 80 zeta zostawiając stary. Przy okazji sprawdzili mi specjalnym przyrządem regulator napięcia. Alternator złożyłem, zamontowałem i teraz ładuje ok.14V a kontrolka gaśnie. jump.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.