Skocz do zawartości

Stacyjka w sienie pilne


seiko85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie problem w seince stacyjka sie zacina tzn jak sie wlaczy zaplon i przekraci kluczyk zeby zgasl to jest ok, natomiast po odpaleniu auta nie chce sie kluczyk przekrecic zeby zgasic. Jest z kluczyku immo. Chce to zrobic jak najtanszym kosztem to radzicie. Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli cala stacyjke nowa czy sama wkladke z nowym kluczykiem. A stary kluczyc rozebrac i gdzies pod

> deske schowac ?

Kup cała stacyjkę z kluczykiem. Starego klucza nie rozbieraj tylko wsadz w pętle jak jest i zawiń izolacyjną. Schować możesz gdzie kolwiek tylko po prostu zeby nie było go widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam takie problem w seince stacyjka sie zacina tzn jak sie wlaczy zaplon i przekraci

> kluczyk zeby zgasl to jest ok, natomiast po odpaleniu auta nie chce sie kluczyk przekrecic

> zeby zgasic. Jest z kluczyku immo. Chce to zrobic jak najtanszym kosztem to radzicie. Z gory

> dziekuje

Jak najtaniej, to ja bym najpierw napsikał jakiegoś smarowidła do stacyjki (tylko nie WD40). Ja nie mogłem kiedyś przekręcić kluczyka w stacyjce aby silnik odpalić, położyłem na dywanik gazetę (aby go nie zalać) i siknąłem smarowidłem do zamków czy innych delikatnych mechanizmów. Nadmiar polał się na gazetę a od tego czasu minęły już ze 4 lata i do teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden jest wyslizgany. Drugi tzn "matka" na nim zapala ale zacina sie przy gaszeniu:(

To może zrób tak, odkręć dolną osłonę kierownicy (dawno tego nie robiłem ale chyba są tam tylko 3 śrubki), do stacyjki z lewej strony u dołu wchodzi kostka z kablami (dwa plastikowe zaczepy), zdejmij ją, włóż kluczyk do stacyjki, pokręć nim i wtedy się okaże gdzie jest problem - w mechanizmie bębenka czy w tej zdjętej kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja pamiętam u ojca w polonezie chciałem dobrze i wiozłem WD40 i w stacyj kie jak wcześniej

> pracowała tak po zabiegu stanęła i do wymiany

Kilka postów wyżej jest napisane aby nie używać WD40. Może czyści i rozdziela zapieczone elementy ale nie jest to środek smarujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w takim razie, jakie smarowidła polecacie z własnego doświadczenia (proszę o konkrety, nazwa firmy itd.), bo też mi już się zaczyna zacinać, póki co tylko raz miałem problem z wyjęciem kluczyka, ale czuje, że jest coraz gorzej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w takim razie, jakie smarowidła polecacie z własnego doświadczenia (proszę o konkrety, nazwa firmy

> itd.), bo też mi już się zaczyna zacinać, póki co tylko raz miałem problem z wyjęciem

> kluczyka, ale czuje, że jest coraz gorzej..

Proszszsz... Ja używałem WAZOL SPRAY firmy DRAGON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.