Skocz do zawartości

Zabudowa w kole zapasowym - jak zrobić?


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytam z czystej ciekawości, chociaż może się zainspiruję i coś wymodzę - jak lepiej zabudować suba we wnęce koła zapasowego? Założenie takie, że koło (dojazdówka) zostaje - nad nim jest wystarczająco dużo miejsca.

Lepiej zrobić to z żywicy czy MDF?

Jeśli żywica, to jak zabezpiecza się koło i wnękę przed przyklejeniem pierwszych warstw? Kolejne warstwy można już zakładać na zewnątrz chyba, ale ile tych warstw zapewni sztywność? Czy okleja się to jeszcze potem jakimiś matami?

A jeśli MDF, to jak wykonać walec o długości powiedzmy 20 cm? Z pierścieni sklejanych jeden na drugim? Kupę marnotrastwa materiału to chyba będzie? frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żywica to slaby pomysł, ja proponuje coś takiego:

> Klik Klik

coś nowego widzę powiedz jaką ma grubość taka tuleja?robiłeś już z tego? jak się to ma w porównaniu z żywicą pod kątem dźwięku i tłumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żywica to slaby pomysł, ja proponuje coś takiego:

> Klik Klik

Myślałem o tym, ale:

po pierwsze - są tekturowe, ewentualna wilgoć w bagażniku jednak może się zdarzyć, więc nie wiem jak z trwałością?

po drugie - średnice są skokowo, więc niekoniecznie optymalnie miejsce się da wykorzystać.

po trzecie - nie podszlifujesz, żeby idealnie w koło wchodziło, w ogóle obróbka dosyć ograniczona. Nie ma opcji zrobienia kształtu rozszerzającego się ku górze też frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś nowego widzę powiedz jaką ma grubość taka tuleja?robiłeś już z tego? jak się to ma w porównaniu

> z żywicą pod kątem dźwięku i tłumienia?

Co do grubości to nie wiem, trzeba by zapytać bo nie robilem z tego ale widzialem ok.gif

Na YT można znaleźć filmiki z wykorzystaniem takiej tulei.

A co do dźwięku to mega rewelacji raczej nie będzie w porównaniu do odpowiedniej deski, ale z żywicą wygrywa napewno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.