Skocz do zawartości

nowe głośniki


bonku

Rekomendowane odpowiedzi

od razu uprzedzam, szukajka mnie irytuje, na pytanie magnat pokazuje tylko oleje, a na inne pytania to czytam tylko o wzmacniaczach i tubach, a nie to mnie interesuje, więc piszę na nowo

chcę zamienić oryginalne głośniki (4 przód + 2 tył) na coś nowszego. Chcę same głośniki, bez suba (bo bagażnik mi jest potrzebny) i bez wzmacniacza (żadnych nowych kabli - zwykły brak czasu i ochoty na taką zabawę). Wygłuszenie może by i było, ale nie teraz.

Co mnie interesuje to na tył np. magnaty edition 102 (lub podobne i w takiej cenie - do 70zł - czyli jakie?), a na przód dwie opcje:

- magnaty 162, przy czym oryginalny gwizdek zostaje i będzie podłączony (czyli sama wymiana, bez nowych instalacji), czy jakieś inne w podobnej cenie - 100zł

- magnaty edition 216, gwizdek może zamontuję, ale raczej bym zostawił stary, więc tylko dół bym wymienił, ewentualnie coś podobnego.

Radyjko to sony gt200, ewentualnie może jakiś inny budżetowy cd, np. LG się trafi.

Interesuje mnie na ile warta jest taka zmiana, i czy za te 200zł będzie lepiej grało, bo te fiatowskie to zwykłe papierowe a i 10 lat mają, więc pewnie już swoje szczyty miały dawno temu. nie zamierzam w przyszłości robić nic więcej, mogę dać 200zł na polepszenie tego brzmienia, ale tak jak wyżej napisałem NO SUB, NO WZMAK, tylko głośniki.

A czy ktoś wkładał 16cm w półkę, jak tak to jak półka to znosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - ja zmieniłem fabryczne głośniki z PII na Magnaty. Przód zestaw odseparowany, oznaczenie chyba 216 coś, w każdym razie wymieniałem tweetery też. Tył, jakieś 10 dwudrożne Magnata. IMHO poprawa wyraźna, warto zmienić. Tak ja uważam. Ja mam jeszcze fabrycznego suba.

Jeśli chodzi o głośniki w półce, to IMHO nie jest to dobry pomysł. Miałem kiedyś elipsy 6''x9'' w półce i odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w każdym razie wymieniałem tweetery też.

A te tweetery gdzie montowałeś, bo ciekawi mnie czy w fabryczne miejsca da się jakoś bezinwazyjnie wstawić, a inna kwestia czy ten zestaw miał zwrotnicę czy tylko kondensator, bo zastanawiam się gdzie ewentualnie wmontować zwrotnicę.

Jakieś foto tych zamontowanych tweeterów można prosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.