Skocz do zawartości

[F] Wymiana zamka drzwi prawy przod


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie mam dwa pytania.

1. Miesiac temu zdarzylo mi sie ze zamek w przednich prawych drzwiach nie zalapal po zamknieciu drzwi, drzwi sie poprostu odbijaly od karoserii. Ten metalowy jezyczek nie lapal. Poruszalem nim ze 20 razy w jedna i druga strone i zadzialal. Dobrze bylo przez jakies 2 tygodnie, po tych dwoch tygodniach stalo sie to samo, tym razem samo zwykle ruszanie nic nie dawalo. Spieszylo mi sie i akurat z kims jechalem to ta druga osoba trzymala caly czas drzwi ciagnac do siebie - tak przejechalismy 4-5km i zaczalem sie jemu przygladac bez rozbierania z zewnatrz. Widzialem tam jedna sprezynke ktora chyba odpowiada za blokowanie jezyka. Co mnie jeszcze zaciekawilo to ta czarna obudowa zamka w ktoryms miejscu chyba jest wylamana. Nie majac juz pomyslow zaczalem cienkim srubokretem ruszac ta sprezynka - zadzialalo. Od tamtej pory zamek zamyka sie prawidlowo ale drzwi na wybojach strasznie nawalaja, dzwiek jest taki jakby byly nie domkniete. Patrzac z zewnatrz drzwi nie odstaja i wydawaloby sie ze jest ok. Pchajac je od wewnatrz auta tez sie nie ruszaja. Nie wiem jak ten zamek jest zbudowany w srodku ale to mozliwe zeby to byla wina tej sprezynki?

2. Mysle nad kupnem zamka na allegro za 15-20zl, ale czy sam sobie poradze z wymiana. Moglby mi ktos mniej wiecej wytlumaczyc od czego zaczac rozbieranie (zdjac tapicerke umiem).

Ps. W 100% jest to dzwiek z okolic zamka, sworznie raczej nie halasuja i drzwi nie sa opadniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie mam dwa pytania. (...)

Jeśli chodzi ci o sam zamek, który zatrzaskuje się na tym pręcie na słupku, to wymiana jest banalna. Nawet nie jestem w stanie ci powiedzieć jak, bo nie zwróciłem na to uwagi podczas oostatniego przezbrajania drzwi po wymianie. Po prostu odkręcasz 3 śruby i jakoś tam zdejmujesz cięgno. Większy problem (o ile można to tak nazwać) jest z wyjęciem klamki, ale tego nie musisz robić. W ogóle przezbrojenie całych drzwi (bez szyby) w Astrze to jakieś 20-25 minut zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.