Skocz do zawartości

Falujące obroty na zimnym silniku (bieg jałowy)


norbert123

Rekomendowane odpowiedzi

> jakiś tekst :

"

Objaw: falowanie obrotów w silnikach 1.2 8V 60 KM w trakcie nagrzewania się silnika.

Lekarstwo: W autach z większym przebiegiem (parudziesięciu tys km) jeżeli wcześniej falowanie nie występowało - czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego.

W nowych czyli w PIIFL - reset centralki a przede wszystkim ustawiań samodopasowawczych."

No to sprobuje u niego zrobić reseet autoadaptacji. Wprawdze to PuntoII sprzed FL (a nie tzw "wytrzeszeszcz") ale to nie ma chyba znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to sprobuje u niego zrobić reseet autoadaptacji. Wprawdze to PuntoII sprzed FL (a nie tzw

> "wytrzeszeszcz") ale to nie ma chyba znaczenia

silnik ten sam, zasada praktycznie ta sama - u mnie tak właśnie było, auto było nówką, miało zrobione pare tys km, dopiero po resecie autoadaptacji wszystko wróciło do normy i do 90 tys km nie powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik ten sam, zasada praktycznie ta sama - u mnie tak właśnie było, auto było nówką, miało

> zrobione pare tys km, dopiero po resecie autoadaptacji wszystko wróciło do normy i do 90 tys

> km nie powrócił.

a jak resetuje sięsterownik??

wystarczy odpiąć klemy czy trzeba to zrobić z kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak resetuje sięsterownik??

> wystarczy odpiąć klemy czy trzeba to zrobić z kompa

najprościej w aso egzaminerem, można tez jakimiś euroscanami, FES chyba tez ma taką opcję, ale potem trzeba pozbyć sie checka wykonując sekwecje 3 przegazowań do odcięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset pomógł.

Wydaje mi sie ze przyczyną falowania była u goscia zle ustawiona instalka LPG. Ostatnio oddał auto do mechanika i on chyba listwe wtryskiwaczy gazowych odkrecal aby dostac sie do pokrywy zaworow. Cos tam musial poknocic bo jak przelaczalem na gaz to czasy wtryskow na jałowym spadały. Skalibrowałem mu wiec instalke na nowo (na szczescie ma STAGA do ktorego mam fejsik:)- na razie mapki sie nie rozjezdzają, obroty nie faluja. Zobaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.