Skocz do zawartości

Wymiana skrzyni biegów z 4 na 5 biegową


Ejdrien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mój problem polega na fakcie, że niestety obecna skrzynia się zepsuła i chcę ja wymienić (próbowałem już wcześniej naprawy i niestety było to na krótką metę). Mój Fiacik to 45 1.0 z 94 roku i ze skrzynia 4 biegowa, mogę mieć gratis używana ale sprawna skrzynie z fiata 1.0 ale 5 biegowa czy taka fuzja jest możliwa a jeżeli tak to co jeszcze muszę wymienić. Z gór dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich mój problem polega na fakcie, że niestety obecna skrzynia się zepsuła i chcę ja

> wymienić (próbowałem już wcześniej naprawy i niestety było to na krótką metę). Mój Fiacik to

> 45 1.0 z 94 roku i ze skrzynia 4 biegowa, mogę mieć gratis używana ale sprawna skrzynie z

> fiata 1.0 ale 5 biegowa czy taka fuzja jest możliwa a jeżeli tak to co jeszcze muszę wymienić.

> Z gór dziękuje za odpowiedzi

Hmm, jak masz 94 rok to prawdopodobne ze masz gruby wałek sprzęgłowy, z którego roku masz tą skrzynie 5 biegową?

No i tak jak pisali zależy jaki masz system zmiany biegów a jaki tam był (może być 1 lub 2 patyki). Gdyby Ci nie podeszła to z chęcią bym przygarnął grinser006.gif Bo moja też umierająca jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, jak masz 94 rok to prawdopodobne ze masz gruby wałek sprzęgłowy, z którego roku masz tą

> skrzynie 5 biegową?

> No i tak jak pisali zależy jaki masz system zmiany biegów a jaki tam był (może być 1 lub 2 patyki).

> Gdyby Ci nie podeszła to z chęcią bym przygarnął Bo moja też umierająca jest.

Witam skrzynia najprawdopodobniej jest z 95, ale chyba nie będzie problemów z przełożeniem, ponieważ wziąłem sobie jeszcze z samochodu dawcy obie półosie, wybierak i wszystkie okoliczne cięgna:) Jutro zostawiam samochód u mechanika i jak odbiorę to napisze jak poszło. Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam skrzynia najprawdopodobniej jest z 95, ale chyba nie będzie problemów z przełożeniem,

> ponieważ wziąłem sobie jeszcze z samochodu dawcy obie półosie, wybierak i wszystkie okoliczne

> cięgna:) Jutro zostawiam samochód u mechanika i jak odbiorę to napisze jak poszło. Dzięki za

> odpowiedzi

I już po wymianie okazuje się, że potrzebna jest tylko skrzynia i dobry fachowiec:) Biegi ładnie wchodzą tylko na drążku brakuje zapisanego 5 biegu:) i muszę przyzwyczaić się do trochę innej charakterystyki jazdy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładnie to wygląda chyba mam wrażenie, ze skróciłeś jeszcze drążek?

o jakieś 70mm smile.gif

> Ale mam inne pytanie jak ściągnąć ten oryginalny drążek? on jest klejony?

jeśli nie zależy ci na tej gumie, to nóż - jakikolwiek - byle ostry i tniesz z dołu do góry lub odwrotnie hehe.gif ewentualnie metoda siłowa typu kręcę i ciągnę oink.gifhehe.gif, bowiem całe "mocowanie" gumy do drążka polega na tym, że owy drążek jest na odcinku ~20mm spłaszczony i to wszystko... 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.