Skocz do zawartości

Zamek bagaznika


psyhol

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio awarii ulegl mi niestety zamek bagaznika (siena 1.6 16v 98r.). Nie da sie otworzyc go kluczykiem. nawet sie go nei da za bardzo obrocic. jedyne rozwiazanie otwieranie ze srodka. mial ktos moze podobny problem? jak sie wogole do tego zabraci gdzie szukac przyczyny?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najwyraźniej rzadko używałeś kluczyka do otwierania bagażnika i zamek Ci zardzewiał. Mam to samo już od roku otwieram bagażnik uchwytem obok siedzenia kierowcy. Próbowałem wlewać do zamka specyfiki jak wd40, a nawet rozebrałem wkładkę i lekko przeczyściłem i bez poprawy niestety. Jedyne co by chyba pomogło to dokładne rozebranie zamka i wykąpanie go w odkamieniaczu i odrdzewiaczu nasmarowanie i złożenie. Powinno pomóc.

PS. Jak masz centralny zamek sprawdź czy możesz otworzyć samochód z kluczyka. Jak otwierałem cały roku z pilota i pordzewiały mi zamki w drzwiach. Na szczęście udało mi się udrożnić zamek od strony pasażera, od strony kierowcy dalej nie działa confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego najwyraźniej rzadko używałeś kluczyka do otwierania bagażnika i zamek Ci zardzewiał. Mam to

> samo już od roku otwieram bagażnik uchwytem obok siedzenia kierowcy. Próbowałem wlewać do

> zamka specyfiki jak wd40, a nawet rozebrałem wkładkę i lekko przeczyściłem i bez poprawy

> niestety. Jedyne co by chyba pomogło to dokładne rozebranie zamka i wykąpanie go w

> odkamieniaczu i odrdzewiaczu nasmarowanie i złożenie. Powinno pomóc.

> PS. Jak masz centralny zamek sprawdź czy możesz otworzyć samochód z kluczyka. Jak otwierałem cały

> roku z pilota i pordzewiały mi zamki w drzwiach. Na szczęście udało mi się udrożnić zamek od

> strony pasażera, od strony kierowcy dalej nie działa

to masz identycznie jak u mnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralny jest. bez pilota wiec uzywam kluczyka i centralny dzial ok. co do otwierania bagaznika z klczuykiem to sie zgodzic nie moge. z racji ze woze wozek nigdy mi sie nei chce chodzic do wajchy zeby otworzyc klape, wiec najczesciej uzywalem kluczyka. jak widac do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem rozebrałem cały zamek o dziwonie jest zbyt skomplikowany z tyłu jest jedna wad zamek jest narażony na wlewanie się do sierotka wody a w zimie wody z solą ,aluminium utlenia się i jak nie smaruje się systematycznie to syf zapycha mechanizm zamka ,rozbierz ja moczyłem w odrdzewiaczu potem w benzynie i pomogło syf wypłukało ale czasami bywa że tak jest zapieczony że tylko wymiana wkładki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.