Skocz do zawartości

Płyn chłodniczy pojawia się i znika, UPG czy coś jeszcze?


BlacKnight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kumpel pyta dlaczego latem ma problem z ogrzewaniem, chciał szyby odparować, daje ogrzewanie na max i tam ledwo cieple dmucha.

No to podnoszę maskę, sprawdzam poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym, pusto.

Zbiorniczek w środku, jakby się ktoś do niego ... "uwywnętrznił", dolewamy płynu do max'a, odpalamy silnik, nic się nie dzieje czekamy, aż temp. osiagnie i się termostat otworzy.

Po chwili wir w zbiorniczku i płyn dosłownie na oczach znika, pierwszy raz coś takiego widziałem, nie raz odpowietrzałem układ, ale tu był dosłownie wir.

Dolewamy do maxa, silnik już temp. osiagnał, chłodnica już goraca, dolotem przelewowym ładnie chlapie jak robi się przygazówkę.

W pewnym momencie (na wolnych obrotach) poziom płynu podnosi się (korek odkręcony) prawie się wylewa, ale nie, znowu opada gwałtownie i pusto, już mamy dolewać, a tu nagle gejzer i fontanna, płyn chłodniczy wywala ze zbiornika wyrównawczego, gasimy silnik.

I teraz, zbiornik fakt powinien być zakręcony ale nie widziałem nigdzie odpowietrzników układu, u mnie w Felicji, gdzie układ jest samoodpowietrzajacy się, takich szopek przy zdjętym korku nie ma.

W tym zbiorniku pływały grudki o wielkości kilku mm szaro-białe, po roztarciu na ręce tłuste, przypominajace popularne masełko z pod korka wlewu oleju do silnika.

Kumpel nie zauważył wycieków płynu chłodzacego, ja obstawiam UPG. Poziomu oleju nie sprawdzaliśmy, teren pochyły - nie było sensu.

Silnik nie przegrzewał się wg. wskazań na desce rozdzielczej, przynajmniej nie zauważył tego faktu kumpel, silnik pracuje normalnie.

Sprawa się tyczy Rovera 200, silnik 1.4 ta wersja bodajże 75KM, rocznik 96 czy 97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.