Skocz do zawartości

HELP! Scenic 1.6 8v silnik z rana gaśnie i nierówno pracuje!


centospeed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno nabyłem Renault scenic 1.6 8v 98r. +lpg sek. i wszystko byłoby OK gdyby nie nierówna praca silnika. hmm.gif

Zacznę od początku. gdy odpalam rano samochód na paliwie chodzi w miarę równo na obrotach 900 (jakieś 2-3minuty) a później zaczyna nim miotać jakby dostał zbyt niskie obroty i gaśnie. Podobnie jest gdy po odpaleniu od razu zaczynam jazdę wtedy przez ok 3 km ma ochotę i co gorsza gaśnie na każdym skrzyżowaniu.

Gdy się już rozgrzeje pracuje na obrotach 750, ale ciągle nim miota do tego stopnia, że drgania przechodzą na karoserię. Na gazie jak i na benzynie dzieje się tak samo.

Wymieniłem już świece, kable, i silniczek krokowy, ale żadnej poprawy.

AHA i jeszcze jedno (może nie związane z tym, ale nic nie wiadomo confused.gif) jakieś 4 minuty po odpaleniu czasem załącza się już wentylator niewiem.gif czy to powinno tak się dziać? Temperatura zawsze jest w normie, a z rana nawet się nie zdąży nagrzać a już wentylator załącza.

Naprawdę nie wiem co może być tego przyczyną.

Ktoś z was spotkał się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Niedawno nabyłem Renault scenic 1.6 8v 98r. +lpg sek. i wszystko byłoby OK gdyby nie nierówna praca

> silnika.

> Zacznę od początku. gdy odpalam rano samochód na paliwie chodzi w miarę równo na obrotach 900

> (jakieś 2-3minuty) a później zaczyna nim miotać jakby dostał zbyt niskie obroty i gaśnie.

> Podobnie jest gdy po odpaleniu od razu zaczynam jazdę wtedy przez ok 3 km ma ochotę i co

> gorsza gaśnie na każdym skrzyżowaniu.

> Gdy się już rozgrzeje pracuje na obrotach 750, ale ciągle nim miota do tego stopnia, że drgania

> przechodzą na karoserię. Na gazie jak i na benzynie dzieje się tak samo.

> Wymieniłem już świece, kable, i silniczek krokowy, ale żadnej poprawy.

> AHA i jeszcze jedno (może nie związane z tym, ale nic nie wiadomo ) jakieś 4 minuty po odpaleniu

> czasem załącza się już wentylator czy to powinno tak się dziać? Temperatura zawsze jest w

> normie, a z rana nawet się nie zdąży nagrzać a już wentylator załącza.

> Naprawdę nie wiem co może być tego przyczyną.

> Ktoś z was spotkał się z czymś takim?

coś mii tu śmierdzi czujnikiem temperatury w termostacie

jeszcze jedno ,moze byc uszkodzona cewka W/N ale chyba czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Niedawno nabyłem Renault scenic 1.6 8v 98r. +lpg sek. i wszystko byłoby OK gdyby nie nierówna praca

> silnika.

> Zacznę od początku. gdy odpalam rano samochód na paliwie chodzi w miarę równo na obrotach 900

> (jakieś 2-3minuty) a później zaczyna nim miotać jakby dostał zbyt niskie obroty i gaśnie.

> Podobnie jest gdy po odpaleniu od razu zaczynam jazdę wtedy przez ok 3 km ma ochotę i co

> gorsza gaśnie na każdym skrzyżowaniu.

> Gdy się już rozgrzeje pracuje na obrotach 750, ale ciągle nim miota do tego stopnia, że drgania

> przechodzą na karoserię. Na gazie jak i na benzynie dzieje się tak samo.

> Wymieniłem już świece, kable, i silniczek krokowy, ale żadnej poprawy.

> AHA i jeszcze jedno (może nie związane z tym, ale nic nie wiadomo ) jakieś 4 minuty po odpaleniu

> czasem załącza się już wentylator czy to powinno tak się dziać? Temperatura zawsze jest w

> normie, a z rana nawet się nie zdąży nagrzać a już wentylator załącza.

> Naprawdę nie wiem co może być tego przyczyną.

> Ktoś z was spotkał się z czymś takim?

Mam taki sam silnik w clio II i aktualnie rozgryzam podobny problem. Aktualna diagnoza to cewka. W tym silniku są dwie cewki zapłonowe, jedna dla cylindrów 1 i 4 i druga dla 2 i 3. U mnie jak się rozgrzeje to czasami nieoczekiwanie łapie muła, trzęsie silnikiem i wręcz gaśnie.

Sprawdź cewki. Na pracujacym tak właśnie nierówno silniku zdejmuj kolejno kable z cewek, jeśli praca silnika się zmieni na jeszcze gorszą lub auto zgaśnie to znaczy, że właśnie odłączyłes dobrą cewkę od jednego gara, jesli praca silnika się nie zmieni to znaczy, ze ta cewka nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jak podepnę do kompa to wykaże mi jakie temp. odczytują czujniki powietrza zasysanego i w termostacie czy tylko ewentualne błędy?

Dopiero co z pracy wróciłem i zaraz sprawdzę te cewki, może tu tkwi problem.

AHA i zapomniałem dodać, że z rana zaraz po odpaleniu dodam gazu, to jest brak reakcji przez jakieś 0,5s. i dopiero wkręca się na obroty po rozgrzaniu od razu reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już zdaję raport po sprawdzeniu cewki.

Przed chwilą uruchomiłem zimny silnik i jak zawsze przez pierwsze 3 minuty chodził ok (no trochę nim miotało) i później wpadł w wibracje, aż pasek klinowy zaczął piszczeć. Właśnie wtedy zacząłem zdejmować przewody z cewki. Najpierw od strony kierowcy (prawej) i po zdjęciu pierwszego i drugiego zaobserwowałem naprawdę niewielką różnicę w pracy silnika, niewielką, ale jednak różnica jakaś była.

Natomiast po zdjęciu dwóch kolejnych z drugiej strony zaczął się jeszcze gorzej trząść (mało nie wyskoczył z pod maski) i zgasł. działo się tak na jednym i drugim kablu z tej cewki,

Reasumując, nasuwa mi się pytanie, czy jeżeli jest niewielka różnica w pracy silnika po zdjęciu któregokolwiek kabla z jednej cewki to oznacza, że cewka jest walnięta? Czy też nie? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK już zdaję raport po sprawdzeniu cewki.

> Przed chwilą uruchomiłem zimny silnik i jak zawsze przez pierwsze 3 minuty chodził ok (no trochę

> nim miotało) i później wpadł w wibracje, aż pasek klinowy zaczął piszczeć. Właśnie wtedy

> zacząłem zdejmować przewody z cewki. Najpierw od strony kierowcy (prawej) i po zdjęciu

> pierwszego i drugiego zaobserwowałem naprawdę niewielką różnicę w pracy silnika, niewielką,

> ale jednak różnica jakaś była.

> Natomiast po zdjęciu dwóch kolejnych z drugiej strony zaczął się jeszcze gorzej trząść (mało nie

> wyskoczył z pod maski) i zgasł. działo się tak na jednym i drugim kablu z tej cewki,

> Reasumując, nasuwa mi się pytanie, czy jeżeli jest niewielka różnica w pracy silnika po zdjęciu

> któregokolwiek kabla z jednej cewki to oznacza, że cewka jest walnięta? Czy też nie?

na 3 świecach silnik bedzie pracował w miare stabilnie ,

jeżeli gaśnie to wina cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odgrzebałem temat ponieważ znalazłem usterkę cfaniaczek.gif

Zaczynając od początku, to nie była wina cewek chociaż wymieniłem je zupełnie niepotrzebnie, bo żadnej różnicy nie było po zmianie. Mam tylko dzięki temu komplet cewek na wszelki wypadek.

Za namową w niedzielę postanowiłem wyregulować zawory. Właśnie okazało się to kluczem do sukcesu zlosnik2.gif.

Były doszczętnie rozregulowane.

dolotowe nieraz nie wchodziła blaszka 0,05 a w wydechowych 0,1 ale też nie na każdym.

Więc usterka odnaleziona i naprawiona. Zajęło to ok 1.5 godziny zaznaczając, że po raz pierwszy w życiu regulowałem zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzebałem temat ponieważ znalazłem usterkę

> Zaczynając od początku, to nie była wina cewek chociaż wymieniłem je zupełnie niepotrzebnie, bo

> żadnej różnicy nie było po zmianie. Mam tylko dzięki temu komplet cewek na wszelki wypadek.

> Za namową w niedzielę postanowiłem wyregulować zawory. Właśnie okazało się to kluczem do sukcesu .

> Były doszczętnie rozregulowane.

> dolotowe nieraz nie wchodziła blaszka 0,05 a w wydechowych 0,1 ale też nie na każdym.

> Więc usterka odnaleziona i naprawiona. Zajęło to ok 1.5 godziny zaznaczając, że po raz pierwszy w

> życiu regulowałem zawory.

Tak na przyszłość, regulację zaworów w tym silniku zaleca się co 40 kkm, na gazie nawet co 20 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.