Skocz do zawartości

podlaczenie ukladu 2x wzmacniacz


netpro

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zanosze sie ze zmianami i mam kilka pytan.

Obecnie jest:

- w drzwiach JBL 6508C pedzony radiem (zwykly Pionek)

- w bagazniku JBL GT5 1204BR + Magnat Ultra 2000 na przewodach 10mm2 (+ z aku, - z nadwozia).

Bedzie:

- przod pedzony tym Magnatem co teraz jest na bas.

- tyl dostanie cos w okolicach Carpowera 1502 (tutaj jeszcze nie ma zakupow, narazie patrzenie na co mnie stac).

- kondensator

- radio do zmiany ze wzgledu na potrzebe wiecej wyjsc RCA (mniejsza o konkretny model).

Pytanie jak rozwiazac podlaczenie wzmacniaczy?

Zostawic zasilanie obecnego i ciagnac nowe do drugiego (np 20mm2)?

Wywalic to co jest, zaladowac cos duzego (35, 50mm2) z dojsciem do bagaznika i tam rozdzielacz na dwa wzmacniacze (jesli tak to jak/gdzie wpinac kondensator)?

Masa analogicznie jw (wtedy juz pociagne ja z aku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli zanosze sie ze zmianami i mam kilka pytan.

> Obecnie jest:

> - w drzwiach JBL 6508C pedzony radiem (zwykly Pionek)

> - w bagazniku JBL GT5 1204BR + Magnat Ultra 2000 na przewodach 10mm2 (+ z aku, - z nadwozia).

> Bedzie:

> - przod pedzony tym Magnatem co teraz jest na bas.

> - tyl dostanie cos w okolicach Carpowera 1502 (tutaj jeszcze nie ma zakupow, narazie patrzenie na

> co mnie stac).

> - kondensator

> - radio do zmiany ze wzgledu na potrzebe wiecej wyjsc RCA (mniejsza o konkretny model).

> Pytanie jak rozwiazac podlaczenie wzmacniaczy?

> Zostawic zasilanie obecnego i ciagnac nowe do drugiego (np 20mm2)?

> Wywalic to co jest, zaladowac cos duzego (35, 50mm2) z dojsciem do bagaznika i tam rozdzielacz na

> dwa wzmacniacze (jesli tak to jak/gdzie wpinac kondensator)?

> Masa analogicznie jw (wtedy juz pociagne ja z aku).

do tego sprzetu kondensator jest tak potrzebny jak te kable 50mm2. clown.gif

Jak nie masz co zrobić z pieniędzmi to ja chętnie przygarnę. Na początek zmień ten sprzęt zaczynając od tego wzmacniacza i glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pytalem jak to spiac, a nie komu dac pieniadze.

Glosniki takie sa i poki co beda, wzmacniacz ten co mam tez chcialbym wykorzystac (w przyszlosci bedzie cos mocniejszego), powinno byc lepiej jak z radia.

Jesli sprzet gorszy niz Twoj to sorry.

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to daruj sobie.

Co do wzmacniacza to nie mowie, ze bedzie to CP 1502, rownie dobrze jakis mono, celuje w 400-500rms w mostku lub mono.

Choc u kumpla wlozylismy taka sama skrzynie na tym wlasnie wzmacniaczu i gra calkiem niezle.

Co do przewodow to sie pytalem jakie bylyby optymalne do takiego ukladu i czy jeden grubszy czy dwa osobne mniejsze.

Jesli kondensator zbedny to i lepiej, choc slyszalem muzyke z i bez niego przy takim samym zestawie (skrzynia + cp1502) i roznica basu byla odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to pytalem jak to spiac, a nie komu dac pieniadze.

> Glosniki takie sa i poki co beda, wzmacniacz ten co mam tez chcialbym wykorzystac (w przyszlosci

> bedzie cos mocniejszego), powinno byc lepiej jak z radia.

> Jesli sprzet gorszy niz Twoj to sorry.

> Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to daruj sobie.

> Co do wzmacniacza to nie mowie, ze bedzie to CP 1502, rownie dobrze jakis mono, celuje w 400-500rms

> w mostku lub mono.

> Choc u kumpla wlozylismy taka sama skrzynie na tym wlasnie wzmacniaczu i gra calkiem niezle.

> Co do przewodow to sie pytalem jakie bylyby optymalne do takiego ukladu i czy jeden grubszy czy dwa

> osobne mniejsze.

> Jesli kondensator zbedny to i lepiej, choc slyszalem muzyke z i bez niego przy takim samym zestawie

> (skrzynia + cp1502) i roznica basu byla odczuwalna.

Kondensator nie ma tak istotnego wpływu na dźwięk...

Co do kabli to pociągnij jeden 20mm2 (ja miałem 16mm2 i dawał spokojnie rady) na koniec blok rozdzielczy i 10mm2 do wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości kabli to lepiej 1 niż 2, łatwiej to zabezpieczyć i mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia.

Na początek spróbuj na tym kablu co masz 10mm2, tylko rozdziel go i tyle. Jak odpalisz sprzęt to pomierz napięcia na końcu i poobserwuj jak się to zachowuje, jak stwierdzisz ze jednak są przysiady to rwij kabel i zmieniaj na grubszy 20-35mm2, 50 to już raczej przesada dla takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do ilości kabli to lepiej 1 niż 2, łatwiej to zabezpieczyć i mniejsze prawdopodobieństwo

> uszkodzenia.

> Na początek spróbuj na tym kablu co masz 10mm2, tylko rozdziel go i tyle. Jak odpalisz sprzęt to

> pomierz napięcia na końcu i poobserwuj jak się to zachowuje, jak stwierdzisz ze jednak są

obecnie, przy malym wzmacniaczu jakim jest ten magnat, przy uderzeniu basu, na duzej glosnosci, napiecie na zacisku + przy wzmacniaczu spada o ok 2-2,5V na jakies 11-11,5V, nie wiedzialem czy tak mozna mierzyc wiec tego nie pisalem, ale mysle, ze wlasnie wiekszy przewod, ew kondensator pozwolilby uniknac tych spadkow (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kondensator nie ma tak istotnego wpływu na dźwięk...

> Co do kabli to pociągnij jeden 20mm2 (ja miałem 16mm2 i dawał spokojnie rady) na koniec blok

> rozdzielczy i 10mm2 do wzmacniaczy.

Pasowaloby takie rozwiazanie ok.gif , a z tym przekrojem przewodu to docelowo maja chodzic na tym dwa wzmacniacze ok 500rms bas i ok 2x 70-100 rms przod, wiec wolalbym zalozyc ten glowny na zapas niz pozniej znowu rozbierac auto. Jaki bedzie optymalny? I czy taki uklad nie wymaga kondensatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno temu jak kupowalem go to bylem przekonany ze to 10mm2, ale jutro go zmierze, bo juz sam nie

> wiem.

Jeżeli 10m2 to zmierz jeszcze jak zachowuje się napiecie przed i za bezpiecznikiem przy aku, czy czasem na oprawce bezpiecznika nie masz takiego spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasowaloby takie rozwiazanie , a z tym przekrojem przewodu to docelowo maja chodzic na tym dwa

> wzmacniacze ok 500rms bas i ok 2x 70-100 rms przod, wiec wolalbym zalozyc ten glowny na zapas

> niz pozniej znowu rozbierac auto. Jaki bedzie optymalny? I czy taki uklad nie wymaga

> kondensatora?

To pociągnij 35mm2 i wystarczy na przyszłą rozbudowę... Co do kabli to proponuję wybrać sie do jakiejś hurtowni elektrycznej i zakupić zwykły Lgy. Mie ma sensu przepłacać za "Firmowe" kable.

Co do kondensatora... ja osobiście nie wierzę w jego "magiczne" działanie. i te 200-300 zł na jego zakup przeznaczył bym na mocniejszy alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam.

Sie podpiac chcialem.

Prosze o rade jak podpiac 2x wzm. z wyj RCA w radiu???

na chwile obecna mam tak.

Z radia RCA przewody do wejscia liniowego wzmacniacza ktory napedza zestaw separowany na przod i z tego wzmacniacza mam podpiete kable do wyjscia liniowego i wpiete do wejscia liniowego wzmacniacza w bagazniku ktory napedza skrzynie.

Czy to jest poprawne poprowadzenie sygnalu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wzmacniacze maja filtry to jakos to zagra, ale poprawnie, sensownie i z mozliwosciami

> ustawienia dzwieku musisz miec radyjko z min dwoma wyjsciami RCA (i najlepiej ze sterowanie

> subwooferem) i rozdzielic przod z tylem.

Wzamcniacze maja filtry. A moze ktos podac model radia ktore by 2xRCA i sterowanie subem mialo - tylko nie cenowy kosmos cos dla przecietnego zjadacza chleba, na chwile obecna mam Pioneera DEH-2200UB z jednym RCA mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.