Skocz do zawartości

Co oznacza mrugający wyświetlacz licznika?


wozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wersja licznika emotion. Chodzi mi o to: co oznacza mruganie wyświetlacza - jaki to sygnała z systemu? (jakiś brak komunikacji z body, itp.)

Zaznaczam że nie chodzi mi o mrugajace liczniki Pand z okresu 2003-2004 kiedy była seria z wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Wersja licznika emotion. Chodzi mi o to: co oznacza mruganie wyświetlacza - jaki to sygnała z

> systemu? (jakiś brak komunikacji z body, itp.)

> Zaznaczam że nie chodzi mi o mrugajace liczniki Pand z okresu 2003-2004 kiedy była seria z wadą.

Jeśli od nowości pandy masz emotiona to na pewno wina słabego akumlatora. Jeśli wymieniłeś licznik na emotiona to nalezy podjechac do aso na osiowanie body proxi i przestanie mrugać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli od nowości pandy masz emotiona to na pewno wina słabego akumulatora. Jeśli wymieniłeś licznik

> na emotiona to nalezy podjechac do aso na osiowanie body proxi i przestanie mrugać

Zacząłą pomrugiwać jak zmieniłem na chwile radio z oryginalnego CD na CD/MP3. Radio z CANEM i codem. Radio i wszystkie funkcje działają ok. Problem z mruganiem pojawił sie po jakims czasie, jakby na pocz. było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacząłą pomrugiwać jak zmieniłem na chwile radio z oryginalnego CD na CD/MP3. Radio z CANEM i

> codem. Radio i wszystkie funkcje działają ok. Problem z mruganiem pojawił sie po jakims

> czasie, jakby na pocz. było

W bodycompie jest zapisany kod radia fabrycznego. Podmiana na inne równa się miganiem wyświetlacza bo body nie widzi kodu radia które seryjnie opusciło FAP. Podjedz do aso i niech Ci wyosiują body/proxi ( tylko moze nie mów ze masz inne radio, niech trochę głębiej wejdą w menu examinera ) Jak im powiesz ze masz inne radio to od razu dostaniesz odpowiedz '' ze sie tego nie da "

A co do radia. Gdzie kupiłeś ori radio cd/mp3? Ja też takie szukam tylko musze zdjąć cana bo w moim aucie nie mam instalacji can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bodycompie jest zapisany kod radia fabrycznego. Podmiana na inne równa się miganiem wyświetlacza

> bo body nie widzi kodu radia które seryjnie opusciło FAP. Podjedz do aso i niech Ci wyosiują

> body/proxi ( tylko moze nie mów ze masz inne radio, niech trochę głębiej wejdą w menu

> examinera ) Jak im powiesz ze masz inne radio to od razu dostaniesz odpowiedz '' ze sie tego

> nie da "

> A co do radia. Gdzie kupiłeś ori radio cd/mp3? Ja też takie szukam tylko musze zdjąć cana bo w moim

> aucie nie mam instalacji can

Rozumiem że wszystkie funkcje radia będą działać tylko wyświetlacz będzie mrugał? (tak jest teraz). I druga sprawa: jeżeli o to chodzi to dlaczego raz mruga a innym razem nie (kwestia wył./wł. zapłonu ponownie) - myślałem że stan będzie stabilny.

Piszesz o kodzie w body - to nie chodzi o kod 4-cyfrowy o które pyta radio po podłaczeniu zasilania??

Radio kupiłem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem że wszystkie funkcje radia będą działać tylko wyświetlacz będzie mrugał? (tak jest teraz).

> I druga sprawa: jeżeli o to chodzi to dlaczego raz mruga a innym razem nie (kwestia wył./wł.

> zapłonu ponownie) - myślałem że stan będzie stabilny.

> Piszesz o kodzie w body - to nie chodzi o kod 4-cyfrowy o które pyta radio po podłaczeniu

> zasilania??

> Radio kupiłem na allegro.

Jeśli wyświetlacz raz mruga a raz nie to proponuję podładować w pierwszej kolejności akumlator. Miałem to samo z moim licznikiem, ze raz mrugało a gdy wył/wł ponownie , przestało migać. Może założenie radia to zbieg okoliczności...

Odepnij aku ( minusowa klema ) , podładuj 6 godzin, albo zostaw na noc i jutro napisz czy miganie ustało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli wyświetlacz raz mruga a raz nie to proponuję podładować w pierwszej kolejności akumlator.

> Miałem to samo z moim licznikiem, ze raz mrugało a gdy wył/wł ponownie , przestało migać. Może

> założenie radia to zbieg okoliczności...

> Odepnij aku ( minusowa klema ) , podładuj 6 godzin, albo zostaw na noc i jutro napisz czy miganie

> ustało

A jeżeli to własnie aku to jak się ma kwestia nowego radia - mogło go body zaakceptować bez osiowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli to własnie aku to jak się ma kwestia nowego radia - mogło go body zaakceptować bez

> osiowania?

w Twojej Pandzie było oryginalne radio od nowości które komunikowało się z body. Podmieniłeś na oryginałMp3 z kodem wiec powinno być oki - nie trzeba nic osiować. jak kolega pisze wyżej pewnie słaby aku- instalacja pandy nie lubi spadków napięcia stąd takie objawy- podładuj i zobaczysz powinno wrócić wszystko do normy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie nie raz jest sytuacja że mruga wyświetlacz ale to jest spowodowane zbyt szybkim

> uruchomieniem auta.

to dziwne smile.gif bo jak wloze kluczyk to odrazu przekręcam aby sie uruchomil silnik. i nic sie nie dzieje z wysiwetlaczem smile.gif ani na tym starym z actuala ani na tym z emotiona smile.gif jedynie powoli ikonki gasną smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety ładowanie aku nic nie dało, licznik mrugnął znowu...

Zostają 3 opcje - podpięcie do Examinera- może będzie jakiś błąd i próba ponownego osiowania

lub drugi wariant- pewnie aku od nowości- zrobić pomiary akumulatora- to że kręci nie oznacza iż nie ma znacznych spadków napięcia

w ostateczności wymiana zegarów, jednak z tego co mi wiadomo wadliwe były tylko w wersji Actual, Active- nie spotkałem się z wymianą Dynamic-a i Emotion-a

Ewentualnie powrót do starego radyjka bez mepetrzy - i ocenić czy wróciło do normy - jeśli tak to może radyjko empetrzy ma jakiś feler hmm.gif

w Twoim przypadku ciężko powiedzieć co może generować błąd ponieważ masz "max nafaszerowaną" pandę Elektroniką - o ile pamiętam od szklanego dachu przez ESP i Klimę automatyczną spineyes.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zostają 3 opcje - podpięcie do Examinera- może będzie jakiś błąd i próba ponownego osiowania

> lub drugi wariant- pewnie aku od nowości- zrobić pomiary akumulatora- to że kręci nie oznacza iż

> nie ma znacznych spadków napięcia

> w ostateczności wymiana zegarów, jednak z tego co mi wiadomo wadliwe były tylko w wersji Actual,

> Active- nie spotkałem się z wymianą Dynamic-a i Emotion-a

> Ewentualnie powrót do starego radyjka bez mepetrzy - i ocenić czy wróciło do normy - jeśli tak to

> może radyjko empetrzy ma jakiś feler

> w Twoim przypadku ciężko powiedzieć co może generować błąd ponieważ masz "max nafaszerowaną" pandę

> Elektroniką - o ile pamiętam od szklanego dachu przez ESP i Klimę automatyczną

Zaczne chyba od examinera, dzięki Darku.

A ESP to bym chciał ...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak w wersji Actual, czasami mruga wyświetlacz, dawno temu na przeglądzie zgłosiłem to w ASO.... wgrali od nowa coś (chyba oprogramowanie do body) ale problem powrócił, uznałem, że TTTM i nie przejmuję się tym... wystarczy wyłączyć zapłon i ponownie włączyć i już nie mruga.... przychylam się do opini poprzedników, że przyczyną może być chwilowy spadek napięcia przy załączaniu rozrusznika, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam tak w wersji Actual, czasami mruga wyświetlacz, dawno temu na przeglądzie zgłosiłem to w

> ASO.... wgrali od nowa coś (chyba oprogramowanie do body) ale problem powrócił, uznałem, że

> TTTM i nie przejmuję się tym... wystarczy wyłączyć zapłon i ponownie włączyć i już nie

> mruga.... przychylam się do opini poprzedników, że przyczyną może być chwilowy spadek napięcia

> przy załączaniu rozrusznika, pozdrawiam

U mnie lubi mrugnąć nawet po przekręceniu kluczyka (bez odpalania silnika)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.