Skocz do zawartości

Na osi-transport gazu bez ARD


doominik

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Właśnie oglądam sobie "Na osi" i eksperci odpowiadają na pytania.

Jedno z pytań było o ilość gazu (propan i inne) jaka można przewozić bez licencji ADR. Gość odpowiada, że 450kg, a mnie uczyli, że 333kg i przy takiej ilości nie trzeba oznakowywać pojazdów, tak też mamy w instrukcjach dla kierowców u mnie w firmie.

Jak to jest na prawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Właśnie oglądam sobie "Na osi" i eksperci odpowiadają na pytania.

> Jedno z pytań było o ilość gazu (propan i inne) jaka można przewozić bez licencji ADR. Gość

> odpowiada, że 450kg, a mnie uczyli, że 333kg i przy takiej ilości nie trzeba oznakowywać

> pojazdów, tak też mamy w instrukcjach dla kierowców u mnie w firmie.

> Jak to jest na prawdę?

Nie mam kursu na ADRy i nigdy w sumie się tym nie interesowałem ale mój ojciec robił i mówił, że można wieźć baniak czegoś tam i potrzeba ADRy a można wieźć całą naczepę zapalniczek i nie trzeba. Więc znaczenie ma także sposób zapakowania ze względu na konsekwencje ewentualnego uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z przepisami ADR jest podobnie jak z innymi przepisami w naszym kochanym kraju, zmieniaja sie jak rękawiczki...Z tego co pamietam..., zależy to czy przewóz jest na cele własne, tz. dojazd z butlą na zmiane papy na dachu, czy w celach zarobkowych...I tak jak piszesz, do 30szt butli propan-butan można było jezdzic bez ADRów, ale pojazd musiał byc oznakowany pomarańczowym prostokątem{materiał niebezbieczny}Ale to temat rzeka , jak inne przepisy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.