Skocz do zawartości

Pytanie o wymianę tłumika..


arti77

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, zastanawiam się czy da się samemu wymienić tłumik końcowy ? W 'domowych' warunkach. Może

> ktoś wymieniał i może posłużyć radą co i jak.

wymieniał, bez kanału, czyli zdjąć tylne lewe koło, dodatkowo dobrze psiknąć czymś na poluzowanie rur, kupić nową obejmę i wieszaki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, zastanawiam się czy da się samemu wymienić tłumik końcowy ? W 'domowych' warunkach. Może

> ktoś wymieniał i może posłużyć radą co i jak.

da sie bez problemu

bez kanalu

bez zdejmowania kol

bez innych kombinacji

ale..... jezeli masz zapieczony w miejscu laczenia z rura to moze byc ciezko - i to wg mnie jest jedynym utrudnieniem jakie moze czynic wymiane tlumika samemu bezsensowna - bo za pare zloty pierwszy lepszy warsztat ci wymieni i zajmie mu to 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da sie bez problemu

> bez kanalu

> bez zdejmowania kol

> bez innych kombinacji

gdyby nie zapieczenie, nie zdejmowałbym koła wink.gif

> ale..... jezeli masz zapieczony w miejscu laczenia z rura to moze byc ciezko - i to wg mnie jest

> jedynym utrudnieniem jakie moze czynic wymiane tlumika samemu bezsensowna - bo za pare zloty

> pierwszy lepszy warsztat ci wymieni i zajmie mu to 15 minut

a to dużo zależy od metropolii, u mnie chcieli 50-80pln za wymianę, więc wyszło,

że sam zrobiłem w pół godziny bez fachowej wiedzy i narzędzi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

> ale..... jezeli masz zapieczony w miejscu laczenia z rura to moze byc ciezko - i to wg mnie jest

> jedynym utrudnieniem jakie moze czynic wymiane tlumika samemu bezsensowna - bo za pare zloty

> pierwszy lepszy warsztat ci wymieni i zajmie mu to 15 minut

To prawda. W norauto przez szybkę podglądałem, jak mechanik wymieniając mi tłumik, nieźle się napocił z demontażem starego.

Tak zauważyłem, że przed montażem nowego, łączenie rur wysmarował jakąś pastą z tubki... z tym, że nie wiem co to jest. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak zauważyłem, że przed montażem nowego, łączenie rur wysmarował jakąś pastą z tubki... z tym,

> że nie wiem co to jest.

Pasta do montażu tłumika. Z jednej strony ułatwia nasadzenie, a później pełni rolę uszczelniacza (utwardza się pod wpływem temperatury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> To prawda. W norauto przez szybkę podglądałem, jak mechanik wymieniając mi tłumik, nieźle się

> napocił z demontażem starego.

> Tak zauważyłem, że przed montażem nowego, łączenie rur wysmarował jakąś pastą z tubki... z tym,

> że nie wiem co to jest.

dupa nie mechanik - jezeli tylko widzi ze nie schodzi na piechote to palnik i nie ma si eco meczyc

ta pasta to pasta uszczelniajaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.