Skocz do zawartości

Resetuje mi się radio


michao1435052751

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam taki: Włączam zapłon radio wstaje i ma godzinę 0:00 (stacje radiowe ma ustawione normalnie).

Pojeżdżę, zdjmę panel ale nie wyjmę kluczyków (czyli cały czas zasilanie dociera do radia) i wszystko jest OK. Ale wyciągnę kluczyki co równa się z odcięciem zasilania od radia i wszystko się resetuje (stacje radiowe wciąż są zapamiętane). Zauważyłem też, że jak odetnę na chwilę zasilanie (wyjmując kluczyk ze stacyjki) to ustawienia, godzina itd zostają. Najbardziej irytujący jest fakt, że po ponownym uruchomieniu muszę przewijać muzykę (CD, MP3) do momentu, w którym ostatnio słuchałem bo płyta startuje od początku.

Wygląda na to, że w radiu jest jakieś alternatywne źródło zasilania (bateryjka), które się rozładowało (radio było kilka mies nieużywane).

Mowa o Blaupunkt Calgary MP35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem mam taki: Włączam zapłon radio wstaje i ma godzinę 0:00 (stacje radiowe ma ustawione

> normalnie).

> Pojeżdżę, zdjmę panel ale nie wyjmę kluczyków (czyli cały czas zasilanie dociera do radia) i

> wszystko jest OK. Ale wyciągnę kluczyki co równa się z odcięciem zasilania od radia i wszystko

> się resetuje (stacje radiowe wciąż są zapamiętane). Zauważyłem też, że jak odetnę na chwilę

> zasilanie (wyjmując kluczyk ze stacyjki) to ustawienia, godzina itd zostają. Najbardziej

> irytujący jest fakt, że po ponownym uruchomieniu muszę przewijać muzykę (CD, MP3) do momentu,

> w którym ostatnio słuchałem bo płyta startuje od początku.

> Wygląda na to, że w radiu jest jakieś alternatywne źródło zasilania (bateryjka), które się

> rozładowało (radio było kilka mies nieużywane).

> Mowa o Blaupunkt Calgary MP35

zamienić plusy w kostce zasilającej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem mam taki: Włączam zapłon radio wstaje i ma godzinę 0:00 (stacje radiowe ma ustawione

> normalnie).

> Pojeżdżę, zdjmę panel ale nie wyjmę kluczyków (czyli cały czas zasilanie dociera do radia) i

> wszystko jest OK. Ale wyciągnę kluczyki co równa się z odcięciem zasilania od radia i wszystko

> się resetuje (stacje radiowe wciąż są zapamiętane). Zauważyłem też, że jak odetnę na chwilę

> zasilanie (wyjmując kluczyk ze stacyjki) to ustawienia, godzina itd zostają. Najbardziej

> irytujący jest fakt, że po ponownym uruchomieniu muszę przewijać muzykę (CD, MP3) do momentu,

> w którym ostatnio słuchałem bo płyta startuje od początku.

> Wygląda na to, że w radiu jest jakieś alternatywne źródło zasilania (bateryjka), które się

> rozładowało (radio było kilka mies nieużywane).

> Mowa o Blaupunkt Calgary MP35

musisz podlaczyc czerwony i zolty kabel pod "+"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIE ! bo będzie cały czas prąd pobierać - tak NIE wolno robić - bo aku padnie po paru dniach bez

> jeźdzenia autem

też tak uważam, zwłaszcza, że zima idzie i o aku trzeba dbać. Poza tym w poprzednim aucie, w którym radio jeździło zasada zasilania była identyczna jak teraz. Zasilanie było odcinane po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i wtedy wszystko było OK. Wydaje mi się, że coś z radiem jest nie tak, tylko co? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.