Skocz do zawartości

Wymiana dolnego koła rozrządu


woj76

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie póki co jest na razie czysto teoretyczne, ale szykuję się "na wojnę". Zakładam, że na sesji na hamowni może mi ściąć klin (turbo) na dolnym kole rozrządu (szansa jest spora, bo ściąłem już klin na innym kole w drugim silniku przy jego odkręcaniu). Czy da się je szybko na skróty wymienić, tzn. bez demontowania całego rozrządu, sciągania osłon, regulowania paska, itd. itp. czy raczej nie wydoli i powinienem zakładać, że jak zetnie, to nie naprawię tego w 30 minut?

(wiem, zaraz mi jakiś mądrala napisze, że cały rozrząd się da w 30 minut zmienić, ale ja robię wszystko zawsze bardzo dokładnie i sprawdzam po 5 razy i mi zejdzie minimum 2 godziny grinser006.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie póki co jest na razie czysto teoretyczne, ale szykuję się "na wojnę". Zakładam, że na sesji

> na hamowni może mi ściąć klin (turbo) na dolnym kole rozrządu (szansa jest spora, bo ściąłem

> już klin na innym kole w drugim silniku przy jego odkręcaniu). Czy da się je szybko na skróty

> wymienić, tzn. bez demontowania całego rozrządu, sciągania osłon, regulowania paska, itd. itp.

> czy raczej nie wydoli i powinienem zakładać, że jak zetnie, to nie naprawię tego w 30 minut?

> (wiem, zaraz mi jakiś mądrala napisze, że cały rozrząd się da w 30 minut zmienić, ale ja robię

> wszystko zawsze bardzo dokładnie i sprawdzam po 5 razy i mi zejdzie minimum 2 godziny )

Myslę, że nie masz sie o co martwić. Prędzej półośki poukręca na rolkach niz ten klin zetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslę, że nie masz sie o co martwić. Prędzej półośki poukręca na rolkach niz ten klin zetnie.

Twierdzisz confused.gif No półośka to też nie będzie hop siup :/ Wogóle to nie jest rolkowa hamownia, tylko przeguby z urządzenia przykręcane prosto do piasty, full wypas, bo eliminuje wszystkie tarcia i wstrząsy na rolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.