Skocz do zawartości

klimatronik w renault megane II 2007


juzanap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja posiadam meganke z 2004 roku czyli II przed liftingiem i Klimatronik u mnie się włącza zawsze. Temperatura nie ma znaczenia. Osuszone powietrze jest bardzo dobre do odparowywania szyb. nawet klimatronik posiada specjalny przycisk do włączenia klimy i sporego nawiewu na przednią szybę na raz. Znajduje sie on po lewej stronie wyświetlacza jako górny przycisk. Nad nim jest dioda działania. Przy okazji powinno się włączyć ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Pozdrawiam

284324546-1280969202.jpg

post-122028-14352510226406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Ja posiadam meganke z 2004 roku czyli II przed liftingiem i Klimatronik u mnie się włącza

> zawsze. Temperatura nie ma znaczenia. Osuszone powietrze jest bardzo dobre do odparowywania

> szyb. nawet klimatronik posiada specjalny przycisk do włączenia klimy i sporego nawiewu na

> przednią szybę na raz. Znajduje sie on po lewej stronie wyświetlacza jako górny przycisk. Nad

> nim jest dioda działania. Przy okazji powinno się włączyć ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

> Pozdrawiam

Przy -15 tez ci działa na dworze ? Bo manualna raczej nie.prubowałem manualna klima odparowac rano szyby ,cienko to idzie.temp.ustawiam na zimne tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy -15 tez ci działa na dworze ? Bo manualna raczej nie.prubowałem manualna klima odparowac rano

> szyby ,cienko to idzie.temp.ustawiam na zimne tak?

zacznijmy od tego, że klimatyzacja osusza powietrze (usuwa wilgoć z niego) dlatego tak dobrze szyby odparowują przy włączonej klimatyzacji. Poniżej 0 stopni Celsjusza cała wilgoć w powietrzu zamarza i zamienia się w szron. Wtedy wystarczy puścić nawiew na szybę. Powyżej temperatury 0 stopni Celsjusza sprężarka powinna zadziałać, aby odparować szyby.

wybacz, napisałem dość prosto, ze temperatura nie ma znaczenia. Chodziło mi o temperaturę powyżej 0 stopni Celsjusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy -15 tez ci działa na dworze ? Bo manualna raczej nie.prubowałem manualna klima odparowac rano

> szyby ,cienko to idzie.temp.ustawiam na zimne tak?

ja żeby szybciej odparować szyby ustawaim na ciepłe powietrze i klimę (manualną) , zimnym raczej bedzie ciężko przy -15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslałem że klima(manualna ) ma chłodzic i że nie powinna działac na ciepłym powietrzu .Wiem że w

> klimatroniku jest tak że ustawie 23st.i utrzymuje temp. W manualu tez tak jest?

Chciałem sie dowiedzieć czy sprężarka zaskoczy w niskiej temperaturze, nie wiem czy w ogladanym aucie klimatronik działa prawidłowo, ale na logikę jesli minimalną temperaturę ustawić można na 15 C a na dworze jest 5, to chyba nie ma sensu załączanie się sprężarki. Może by tak wjechać autkiem do ciepłego miejsca i sprawdzić czy chłodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdzę jutro rano ... ma być mróż . Mam megankę z 2007 roku i być może klima jako klima się nie włączy ale wydaje mi się że przycisk Turbo odparowanie szyb powinien załączyć sprężarkę aby osuszyć powietrze. Zawsze mi działa to ale nie wiem jak przy minusowej temp. Jutro sprawdzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem - sprawdziłem dzisiaj... a dokładnie pól godziny temu . Przy -4 klima włącza się normalnie w manualu , oczywiście w automacie się nie włącza ale ręcznie jak najbardziej. Dodatkowo przy funkcji odparowania szyb też się włącza klima razem z max wentylatorem i ogrzewaniem. Przynajmniej tak jest u mnie - Megane sedan 1.5 dCi z listopada 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak obiecałem - sprawdziłem dzisiaj... a dokładnie pól godziny temu . Przy -4 klima włącza się

> normalnie w manualu , oczywiście w automacie się nie włącza ale ręcznie jak najbardziej.

> Dodatkowo przy funkcji odparowania szyb też się włącza klima razem z max wentylatorem i

Może sie zapalać ale sprężarka sie nie załączy

Na mrozie (właściwie to coś poniżej ok +4'C) nie włączysz sprężarki, czujnik temperatury nie powinien na to pozwolić. Gorzej jeżeli pozwoli, może się to skończyć delikatnie rzecz ujmując awarią klimy.

Jest to m.in. po to by rozprowadzić gaz z olejem który konserwuje układ od środka oraz przesmarować sprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może sie zapalać ale sprężarka sie nie załączy

> Na mrozie (właściwie to coś poniżej ok +4'C) nie włączysz sprężarki, czujnik temperatury nie

> powinien na to pozwolić. Gorzej jeżeli pozwoli, może się to skończyć delikatnie rzecz ujmując

> awarią klimy.

> Jest to m.in. po to by rozprowadzić gaz z olejem który konserwuje układ od środka oraz przesmarować

> sprężarkę.

Hmm... nie wiem do końca jak to jest lub jak ma być , ale jak by coś tam miało zamarznąć to nawet przy wyłączonej klimie mogło by się zepsuć . Swoją drogą co takiego może być w układzie że nie powinno się załączać na mrozie? Chyba trzeba będzie to głębiej zbadać . Albo może tutaj ktoś ma jakieś konkretne i sensowne wytłumaczenie powodu dla "nie włączania się klimy w czasie mrozu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.