Skocz do zawartości

Sony CDX R3300 - mała awaria


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś będzie potrafił pomóc w temacie. Kupiłem samochód z takim radiem i ma ono pewien defekt. Opiszę od początku - wkładam panel w radio i kluczyk do stacyjki. W momencie rozruchu silnika radio ma odłączane zasilanie i po odpaleniu silnika radio już nie wstaje sick.gif. Jest ciemne i głuche ... choć czasem słyszę jakieś jakby trzaski czy pukanie w głośnikach. Poprzedni własciciel pokazał mi patent w jaki sposób uruchomić radio. Musze wsunąc rękę pod radio w schowek w desce i przez otwór w górnej ściance schowka nacisnąć radio od spodu równocześnie naciskając na radiu guzik "suorce" (włączający radio). Od tego momentu radio działa OK ... ale czasem pokażą się cyfry na wyświetlaczu a głosu nie ma spineyes.gif. Dodatkowo dzieje się tak, po wyłączeniu zapłonu samochodu na wyświetlaczu radia pozostają wszystkie znaki obecne przy graniu radia. Pomaga dopiero odłączenie panela. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że jak włożę panel po uruchomieniu silnika to praktycznie w 99% przypadków radio działa od pierwszego uruchomienia. Na mój gust problem jest z zasilaniem radia niewiem.gif, rozebrałem je poczyściłem styki moooooze jest deczko lepiej. Zanim pojadę do jakiegoś naprawiacza zasięgnę opinii tutaj bo może ktos miał podobne problemy i zna rozwiązanie. No i czy w ogóle warto naprawiac to radio skoro nowe mozna kupic za 300 pln. W sumie wolałbym naprawić bo mam do niego joystick przy kierownicy.

To dokładnie taki sprzęt

3300n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.