Skocz do zawartości

Kupno auta w zastawie bankowym


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ekipe smile.gif Zastanawiam się nad odkupieniem auta kupionego na raty przez obecnego właściciela. Oczywiście w dowodzie bank jako współwłaściciel. Człowiek twierdzi że przyjeżdżam do niego, idziemy do banku, on spłaca kredyt, dostaje od ręki zaświadczenie o zdjęciu zastawu, następnie do urzędu komunikacji po nowy dowód który również dostaje od ręki. Wtedy ja kupuje auto i z umową kupna i miękkim dowodem jade do swojego urzędu komunikacji i bez problemu rejestruję brykę i jest wszystko ogólnie zajebiaszczo. Pytanie brzmi: Czy w tej historii jest jakiś haczyk lub niebezpieczeństwo? Czy jest to realne? Ktoś przerabiał taką sytuację? Z góry ogromne dzięki za informacje i pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dostaje od ręki zaświadczenie o zdjęciu zastawu,

Od ręki to bank da Ci zaświadczenie, że spłacono kredyt.

Jak jesteś bardzo obrotny to załatwisz sprawę w 2 dni(papiery z banku oraz od obecnego właściciela zanosisz do sądu i błagasz, żeby zdjęto zastaw i wydano Ci zaświadczenie, że samochód nie figuruje w rejestrze).

Jak jesteś mniej obrotny to 2-4 tygodnie czekania.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od ręki to bank da Ci zaświadczenie, że spłacono kredyt.

> Jak jesteś bardzo obrotny to załatwisz sprawę w 2 dni(papiery z banku oraz od obecnego właściciela

> zanosisz do sądu i błagasz, żeby zdjęto zastaw i wydano Ci zaświadczenie, że samochód nie

> figuruje w rejestrze).

> Jak jesteś mniej obrotny to 2-4 tygodnie czekania.

> Pozdrawiam BAS

Rozpisz mi proszę tą procedurę na etapy od momentu spłaty kredytu do bycia szczęśliwym właścicielem pojazdu smile.gif Czyli:

1. Kto powinien iść do sądu z jakimi dokumentami i po co one mi są?

2. Ten dokument jest dla mnie czy dla obecnego właściciela?

3. Czy właściciel może sprzedać mi to auto bez tego dokumentu?

Dzięki wielkie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jak bank jest współwłaścicielem do w rejestrze zastawów go nie będzie bo i po co?

> Krawiec

No właśnie. Może popełniłem błąd w tytule posta - to auto jest kupione na raty w kredycie samochodowym. Współwłaścicielem w dowodzie jest Santander Bank. Czy to jest zastaw czy nie? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jak bank jest współwłaścicielem do w rejestrze zastawów go nie będzie bo i po co?

Jak jest współwłaścicielem to nie ma problemu i auto nie jest w rejestrze, wtedy kupuje się auto od właściciela i od banku.

Jak jest zastaw na pojeździe to sprawa trochę się komplikuje.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Kto powinien iść do sądu z jakimi dokumentami i po co one mi są?

Najlepiej będzie jak pójdzie obecny właściciel.

> 2. Ten dokument jest dla mnie czy dla obecnego właściciela?

Ten dokument jest dla osoby, która będzie ubiegała się w WK o wykreślenie zastawu z DR(czy to obecnego czy nowego DR).

> 3. Czy właściciel może sprzedać mi to auto bez tego dokumentu?

Może a Ty możesz zarejestrować auto z zastawem, ale będziesz miał w DR zastaw. Problem może być jak obecny właściciel zrobi jakiś wałek.

Jeśli obecny właściciel jest Twoim dobrym znajomym to noproblem, ale jeśli jest to obcy człowiek to byłbym bardzo ostrożny i postarał się załatwić zaświadczenie z sądu, że auto nie figuruje.

Jeśli bank będzie chciał współpracować to dostaniesz od nich papier, że kredyt spłacony, właściciel pójdzie do sądu i jak się ładnie uśmiechnie to załatwi z dnia na dzień zaświadczenie, że auto nie figuruje. smile.gif

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Może popełniłem błąd w tytule posta - to auto jest kupione na raty w kredycie

> samochodowym. Współwłaścicielem w dowodzie jest Santander Bank. Czy to jest zastaw czy nie?

Bank musi mieć jakieś zabezpieczenie kredytu w razie braku spłaty przez kredytobiorcę. Zazwyczaj jest to zastaw rejestrowy llub bank jako współwłaściciel (przeważnie w 51%) a do tego cesja praw z polisy AC.

Zatem obstawiam, że zastawu na tym samochodzie nie ma. A kupować musisz od obecnych współwłaścicieli czyli osoby X oraz banku w którym ma kredyt samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.