Skocz do zawartości

zapłon


hydrocarbon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

o ustawianiu zapłonu, wymianie paska itd. dużo było już napisane. Tak więc teoretycznie to prawie wszystko wiem smile.gif ...

Ale gdzie podłączyć tą lampę stroboskopową, którą to niby się jakieś tam kąty sprawdza? W które punkty? niewiem.gif Może to głupie pytanie ale jestem laik. Oświećcie mnie troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> o ustawianiu zapłonu, wymianie paska itd. dużo było już napisane. Tak

> więc teoretycznie to prawie wszystko wiem ...

> Ale gdzie podłączyć tą lampę stroboskopową, którą to niby się jakieś

> tam kąty sprawdza? W które punkty? Może to głupie pytanie ale

> jestem laik. Oświećcie mnie troszkę.

W które punkty podłączyć stroboskop, czy które punkty obserwować. Problem w podłączeniu czy obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> o ustawianiu zapłonu, wymianie paska itd. dużo było już napisane. Tak

> więc teoretycznie to prawie wszystko wiem ...

> Ale gdzie podłączyć tą lampę stroboskopową, którą to niby się jakieś

> tam kąty sprawdza? W które punkty? Może to głupie pytanie ale

> jestem laik. Oświećcie mnie troszkę.

Podłącza się pod akumulator i jeden zacisk na kabel zapłonowy pierwszego cylindra, a lampą "strzelasz" w to okienko co jest na obudowie skrzyni biegów.

Tylko nie zapomnij odłączyć UFO ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W które punkty podłączyć stroboskop, czy które punkty obserwować.

> Problem w podłączeniu czy obserwacji?

To widzę, że jednak wiem, że nic nie wiem yikes.gif Mój optymizm "młodego teoretyka" był przedwczesny smile.gif

Bo problem niby i w podłączeniu i w obserwacji. Na co tak dokładnie się patrzeć?

A... i właściwie to dlaczego musi to być stroboskop? Nie może to być np. zwykła żarówka? Już nic nie wiem balwanek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to jest to UFO?

to okrągłe ustrojstwo na rozdzielaczu napięcia (jeśli wogóle je masz), kształtem przypomina tależ UFO 270751858-jezyk.gif wychodzi od niego węzyk podciśnienia, w czasie regulacji wystaczy zdjąć ten wężyk i zatkać go paluchem przez pomocnika, albo wcisnac coś co potem bedziesz umiał wyjąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to okrągłe ustrojstwo na rozdzielaczu napięcia (jeśli wogóle je

> masz), kształtem przypomina tależ UFO wychodzi od niego węzyk

> podciśnienia, w czasie regulacji wystaczy zdjąć ten wężyk i

> zatkać go paluchem przez pomocnika, albo wcisnac coś co potem

> bedziesz umiał wyjąć.

Oooo mamciu... Ja mam silnik 1.0 i.e. Może jakąś fotkę macie z tym UFO? Proszę blagam.gifblagam.gif, bo po tej odpowiedzi to już się spociłem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampy stroboskopowej to poczytaj w necie, mogę ci to łapotologicznie uprościć, gdy nią świecisz widzisz wskaźnik na krecącej tarczy cały czas w jednym miejscu (normalnie to oczami byś nie nadazył za nia patrzeć spineyes.gif )

bardzo fajny efekt jest gdy spadają krople wody, bo wtedy sie wydaja jak by stały w jednym miejscu w powietrzu smile.gif

co do fotek, to chwilowo po reinstalacji nie mam czym obrobic danych, ale mam je na serwerze FTP

http://www.home-net.com.pl/~zdzichu/zdjatka/

Tam jest cały serwis jak naprawic regulator podciśnieniowy czyli sławne UFO, wykonane przezmnie.

ps. Przy okazji pochwale sie nie skończona stronką o modelarstwie

http://www.home-net.com.pl/~zdzichu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te samolociki smile.gif Trzeba chyba mieć trochę zdolności manualnych, że by je posklejać wink.gif

Niestety pierwszy link nie działa buu.gif Wyświetla mi się:

Forbidden

You don't have permission to access /~zdzichu/zdjatka/ on this server.

----------------------------------------------------------

Apache Server at www.home-net.com.pl Port 80

I co dalej z tym tajemniczym UFO? icon_eek.gif Czy ktoś je widział? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To widzę, że jednak wiem, że nic nie wiem Mój optymizm "młodego

> teoretyka" był przedwczesny

> Bo problem niby i w podłączeniu i w obserwacji. Na co tak dokładnie

> się patrzeć?

> A... i właściwie to dlaczego musi to być stroboskop? Nie może to być

> np. zwykła żarówka? Już nic nie wiem

W stroboskopie masz trzy przewody + i - zasilania i przewód wyzwalający błyski synchronicznie z obrotami silnika. I ten kabel podłączasz na przewód wysokiego napięcia pierwszego cylindra. Gdy w tym cylindrze przeskakuje iskra, dokładnie w tym momencie wyzwalany jest błysk lampy. Na połączeniu silnika i skrzyni biegów masz otwór zakryty gumą. Na krawędzi są odlane znaki i na kole zamachowym jest znak widoczny gdy zostanie oświetlony błyskiem lampy(musisz zdjąć tą gumową zaślepkę). W czasie regulacji zgrywamy położenie znaku na kole ze znakami na obudowie przekładni. Ponieważ lampa błyska dokładnie z taką częstotliwością(wyzwalaną przez impuls powstający przy przeskoku iskry), z jaką znak pokazuje się w otworze to synchronizacja ta powoduje powstanie złudzenia, że znak znajduje się w jednym miejscu. Oświetlenie tego otworu zwykłą żarówką nic nie pokaże. Znak nie będzie widoczny bo stałe światło żarówki nie rozświetli go w odpowiedniej chwili a nasz wzrok nie wychwyci go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale nadal nie wiem co to za UFO?? Chyba ne jestem zbyt upierdliwy?

UFO = podcisnieniowy regulator kata wyprzedzenia zaplonu... zlosnik.gif Na fotce ponizej zaznaczony zolta strzalka... ok.gif

276034151-ufo.jpg

Fotka zapozyczona z naszej stronki... skromny.gif

post-16063-14352466599396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz dobrze ustawiony zapłon i chcesz zminic pasek rozrzadu to wystarczy po wyminanie paska ustawic koła w odpowiednie mijsca ( są znaki i juz ) Nie potrzeba wtedy lampy.

> Witam,

> o ustawianiu zapłonu, wymianie paska itd. dużo było już napisane. Tak

> więc teoretycznie to prawie wszystko wiem ...

> Ale gdzie podłączyć tą lampę stroboskopową, którą to niby się jakieś

> tam kąty sprawdza? W które punkty? Może to głupie pytanie ale

> jestem laik. Oświećcie mnie troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.