Skocz do zawartości

307-16" a 17" -komfort jazdy


maku19

Rekomendowane odpowiedzi

> Ma ktos z Was bezposrednie porównanie w 307,opony odpowiednio 205/55 i 205/50

-- mam ja

za:

- lepsze trzymanie na zakrętach

- ciut skuteczniejsze hamowanie ( lepsza wentylacja tarcz ?? )

- wygląd palacz.gif

przeciw:

- bardziej tłucze - gorszy komfort

- konieczność zwiększonej uwagi na dziury i krawężniki

- droższe gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -- mam ja

> za:

> - lepsze trzymanie na zakrętach

> - ciut skuteczniejsze hamowanie ( lepsza wentylacja tarcz ?? )

> - wygląd

> przeciw:

> - bardziej tłucze - gorszy komfort

> - konieczność zwiększonej uwagi na dziury i krawężniki

> - droższe gumy

Ja do "przeciwów" dodam - przy nie najmocniejszych silnikach, czuć większe felgi. Chyba, że ktoś zastosuje naprawdę ultralekkie aluski, ale to są potworne koszty. Felgi ze średniej i niższej półki są jednak ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% czasu auto jezdzi w małym miescie,wiec pogorszenie dynamiki mi nie straszne.O ile 16" jeszcze" jakos" wyglada przy seryjnym zawieszeniu to juz do 17" przydałoby sie lekkie obnizenie auta oslabiony.gif

znajomy ma na sprzedaz ori 16" i 17" ,w zasadzie w tej samej cenie i nie bardzo wiem które beda lepsze confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 90% czasu auto jezdzi w małym miescie,wiec pogorszenie dynamiki mi nie straszne.O ile 16" jeszcze"

> jakos" wyglada przy seryjnym zawieszeniu to juz do 17" przydałoby sie lekkie obnizenie auta

> znajomy ma na sprzedaz ori 16" i 17" ,w zasadzie w tej samej cenie i nie bardzo wiem które beda

> lepsze

Ja bym wziął jednak 16-tki. To co na nie wchodzi, czyli 205/55/16 to jeden z najpopularniejszych rozmiarów. Siłą rzeczy cena gum jest niska. Wystarczy porównać sobie z czymś "prawie takim samym" jak 205/50/16 lub 205/60/16 - ciut mniej popularne i zauważalnie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.