Skocz do zawartości

C4 Grand Picasso 1.6 HDi - podgrzewacz


Piotr_T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy w tym aucie jest jakis podgrzewacz/dogrzewacz plynu chlodzacego ? Pytam, bo straszono mnie, ze ten diesel sie bedzie wolno nagrzewal, a jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i ciekawi mnie czy cos tam jest czy jednak obiegowa opinia ma g...o wspolnego z prawda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Czy w tym aucie jest jakis podgrzewacz/dogrzewacz plynu chlodzacego ? Pytam, bo straszono mnie, ze

> ten diesel sie bedzie wolno nagrzewal, a jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i ciekawi mnie

> czy cos tam jest czy jednak obiegowa opinia ma g...o wspolnego z prawda

1.6HDi dosc szybko lapie temperature.

Dodatkowo jest elektryczny pogrzewacz (cos jak spirala w Farelce) zabudowany w tunelu klimatyzatora i poprostu pogrzewa dodatkowo powietrze wpadajace do kabiny zanim nagrzewnica zacznie grzac cieplem silnika. Podgrzewacz ten jest najczesciej standardowo montowany ale nie zawsze jest aktywowany (jesli auto ma konfiguracje na kraje zimne to jest on aktywny a jesli na kraje o umiarkwanym klimacie to mozna go aktywowac z komputera serwisowego Lexia/Proxia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> xsara picasso ma takie cudo nie wszystkie c4 picasso takie cos maja lub nie wszystkie maja

> aktywowane w BSI...

> pozdr.

> M.

a orientujesz sie moze czy jest tez takie ustrojstwo w peugeot partner tepee 1.6 hdi 90 z 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z Toba jest bezsensowna, dostajesz najlepsze zrodlo, fabryczna serwisowke, nie pasuje, dostajesz informacje ze bez sensu jest Twoje edukowanie sie w temacie tego silnika, sam i tak nie zrobisz, a doktoratu z tego tez nie napiszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmowa z Toba jest bezsensowna, dostajesz najlepsze zrodlo, fabryczna serwisowke, nie pasuje,

> dostajesz informacje ze bez sensu jest Twoje edukowanie sie w temacie tego silnika,

Moze Twoje edukowanie sie bylo i jest bez sensu, ale naprawde nie sadz innych po sobie.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okazalo sie, ze kolega "cytryniarz" z pracy mial konto na tej serwisowce i co trzeba znalazlem

I co znalazłeś? W jaki sposób oznaczona jest ta dodatkowa nagrzewnica?

Aha, konto na serwisówce zakładasz bez problemu w 5 minut smile.gif A przydaje się, bo są schematy rożnych części samochodu.

pozdrawiam,

bromsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co znalazłeś? W jaki sposób oznaczona jest ta dodatkowa nagrzewnica?

Wyglada to tak:

"OGRZEWANIE DODATKOWE - OGRZEWANIE DODATKOWE AUTOMATYCZNE"

Jednak, gdy wchodze w: Interwencja-> Czesc elektryczna->Komfort uzytkowanie to sekcja "Ogrzewanie dodatkowe" i "Wyposazenie grzejne" jest nieaktywna.

> Aha, konto na serwisówce zakładasz bez problemu w 5 minut

Nie watpie, ale nie chce tam zakladac konta.

> A przydaje się, bo są schematy rożnych

> części samochodu.

Mnie interesuje pare rozwiazan technicznych, ktorych tam akurat nie widac, a dostep do niektorych rzeczy jest platny (np. "Nagrzewnica wykorzystujaca cieplo spalin" - brzmi intrygujaco zlosnik.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyglada to tak:

> "OGRZEWANIE DODATKOWE - OGRZEWANIE DODATKOWE AUTOMATYCZNE"

> Jednak, gdy wchodze w: Interwencja-

> Nie watpie, ale nie chce tam zakladac konta.

> Mnie interesuje pare rozwiazan technicznych, ktorych tam akurat nie widac, a dostep do niektorych

> rzeczy jest platny (np. "Nagrzewnica wykorzystujaca cieplo spalin" - brzmi intrygujaco ).

to dziwne, na czymś takim nie będzie widać tej nagrzewnicy?

00087619.jpg

lub np nagrzewnica powietrza

00086759.jpg

Obok schematów są opisy części.

Ja u siebie raczej nie mam tej nagrzewnicy i napis nie jest aktywnym linkiem, ale wszelkie schematy są jak widać dostępne. No chyba, że interesuje Cię diagnostyka i metody napraw. No ale tu akurat nic dziwnego, że takie informacje nie są za free

pozdrawiam,

bromsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dziwne, na czymś takim nie będzie widać tej nagrzewnicy?

> lub np nagrzewnica powietrza

Niestety nie widac, ewentualnie szukam w zlej sekcji. Jak juz napisalem, sekcja "Ogrzewanie dodatkowe", w ktorej spodziewalem sie znalezc to czego szukam, jest nieaktywna. Ten wpis drukowanymi moze (tego pewien nie jestem) dotyczyc grzalek plynu chlodzacego - nie widze tego na obrazkach, ale cos takiego (wiem jak to wyglada na zywo) widze w silniku (moze to cos innego, ale ludzaco podobne do urzadzenia, ktore widzialem w Xsarze Picasso).

> No chyba, że interesuje Cię diagnostyka i metody napraw. No ale tu

> akurat nic dziwnego, że takie informacje nie są za free

Wszystko mnie interesuje wink.gif Z czystej ciekawosci, lubie wiedziec duzo o pojezdzie, ktorym sie poruszam. Sam naprawiac nie zamierzam, ale w erze wszelakiej masc cwaniaczkow warsztatowych informacje co gdzie i dlaczego sa czesto przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musi byc, umknelo mojej uwadze, zes Wasc nowa bryke kupil... ja pier.. i to citroena

Gadalem, pytalem i zanabylem w koncu zlosnik.gif Chcialem sie wstrzymac do stycznia, ale po glebszej analizie doszedlem do wniosku, ze wyboru wiekszego to specjalnie nie bedzie i tak kupilismy C4 zlosnik.gif

> Zadowolony?

Poki co bardzo, ladownosc swietna, prowadzi sie bardzo fajnie. Co prawda diesel nie byl szczytem moich marzen, ale jestem pozytywnie zaskoczony. W swieta bedzie test z mlodymi - poki co siedza u babci i samochod widzieli tylko przez okno grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinno byc, w Berlingo III jest (i jest fabrycznie aktywne gdy auto ma specyfikacje na kraje

> zimne), zawsze mozna sprawdzic po VIN.

dzieki ale specyfikacje to ja mam nibby na włochy a autko zamowione i kubione w belgii wiec chyba nie ma tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki ale specyfikacje to ja mam nibby na włochy a autko zamowione i kubione w belgii wiec chyba

> nie ma tego

Wazne aby pogrzewacz byl zamontowany fabrycznie a jak jest to mozna go aktywowac przez komputer serwisowy (o ile juz nie jest aktywny). Ale tak jak napisalem, obecnosc pogrzewacza do zweryfikowania po VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to zycze zadowolenia z autka .

Dzieki waytogo.gif

> Jaki tam masz silniczek - 1.6HDi 110KM? Ja go bardzo dobrze wspominam - moze nie byl to krol szos,

> ale niezle dawal sobie rade z tym autem, a i spalanie bylo na przyzwoitym i to bardzo poziomie

Mam podobne odczucie. O ile 0-100 to nie jest raczej silna strona tego auta (chociaz zle nie jest, subiektywnie calkiem fajnie jedzie, tyle, ze po przesiadce z Laguny 2.0T doskonale zdaje sobie sprawe, ze to nie ta liga szybkosciowa) o tyle jednak doladowany silnik daje rade przy wyprzedzaniu ciezarowek itp. - poki co nie katuje, docieram, na razie 600km przebiegu zlosnik.gif Co do spalania to rowniez milo odbieram, na razie wychodzi mi 5.1l/100km w ruchu pozamiejskim, jak na auto wazace 1600kg to jest IMHO calkiem przyzwoity wynik i mniej sie raczej nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C4 GP to ogólnie fajne autko. Moje pierwsze wrażenie jak do niego wsiadłem to myśl,że siedzę w

> jakimś akwarium. Ta przednia szyba jest ogromna.

Tak, wrazenie jest bardzo fajne zlosnik.gif Jeszcze fajniej pewnie jest jakby byl szklany dach.

> I wydaje mnie się bardziej naładowany

> elektroniką niż mój scenic.

Ja mam wersje SX (+jakis pakiet zmieniajacy klimatyzacje na automatyczna, radio z BT+USB i zewnetrznie listwy w kolorze nadwozia, moze cos jeszcze, ale nie pamietam) wiec tej elektroniki tak znowu duzo nie ma, zapewnie porownywales z wyzsza wersja. Poprzednie moje auto (Laguna II) mialo sporo wiecej "umilaczy", z ktorych jedyne czego mi bardzo brak w obecnej aurze to grzane fotele i grzana przednia szyba grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.