-
Francuskie padło...
Toyota była jako zastępczak za tego padalca. Corolla Cross jest super z hybrydą 1.8 jest brana pod uwagę jako następca lub Kombi. Na szybko jeżdżę Astrą K :). Bez tych wynalazków od Stellantisa :).
-
Francuskie padło...
Nie samochód idzie na złom lub zostanie sprzedany jako uszkodzony. Mam już następce. :)
-
Francuskie padło...
Jakby się ktoś zastanawiał jak zakończyła się epopeja z pewnym francuskim padłem, które przyszło mi użytkować przez lat 7.5 bez mała. Właśnie zakończył żywot drugi silnik. Tym razem wystarczyło 120 000 km aby ten cud francuskiej motoryzacji dokonał żywota. Silnik "wpier..la" olej w ilości nieco ponad litr na 900 km. Przez co wykończył dodatkowo katalizator. Nie pomogło wyłączenie systemu s/s, wymiana paska rozrządu co 60 000 km, wymiany oleju co 8-10 000 km(3-4 razy w roku), jazda na trasie, wymiana świec co 30 000 km, płukanki przy wymianie oleju. Być może ten silnik jeździłby nadal gdyby nie zabijały go ekologiczne dodatki w osprzęcie i gromadzenie się sadzy na pierścieniach i dolocie. :) Przy okazji przez niefachową wymianę pierwszego silnika przez autoryzowany serwis citroena uszkodzeniu uległa skrzynia biegów. Niestety serwis zdążył zamknąć się i zniknąć w tzw międzyczasie. Poza tym w samochodzie rozszczelnieniu uległ skraplacz i parownik klimatyzacji. Co można potraktować jako zdarzenia na pograniczu zużycia eksploatacyjnego... Aktualnie samochód ma 255 000 km i jakby ktoś się zastanawiał nad zakupem i użytkowaniem 1.2 PT dłużej niż do 80 000 km to stanowczo odradzam. Ponieważ jest to skarbonka bez dna a obsługa klienta przez importera czyli firmę Stellantis jest poniżej wszelkiej krytyki... Kolegom obecnym użytkownikom aut z silnikami 1.2 PT gratuluję odwagi a nowych przestrzegam przed tym padłem. A jakby ktokolwiek z Was uległ pokusie i kupił 1.2 PT na pasku lub na łańcuchu to ostrzegam wg zaznajomionego serwisu, który posiada autoryzację na naprawy tego gówna to żadne zapewnienia sprzedawców o skutecznych poprawkach nie są prawdziwe. :) @Fili_P i jeszcze jeden kolega nie pamiętam w te chwili, który gratuluję odwagi i życzę powodzenia w walce z koncernem i dziedzictwem pana Tavareza...
-
Peugeot 308 (2010) dołożenie tempomatu
Tak aby działał tempomat musi być co najmniej 4 bieg wrzucony. Po drugie musi być odpowiedni zestaw pedałów i czujników przy nich. Oraz z tego co wiem trzeba go wprogramować w lexii w kilka miejsc aby działał poprawnie. w jednym ze znanych mi 308 z 2012 roku nie udał się ten zabieg.
-
JAECOO 7 Lekki dzwon i…
Albo będą kradzione i rozbierane. Tak jak to miało miejsce w przypadku Kia i Hyundai jeszcze kila-kilkanaście lat temu...
-
OC a młodociany kierowca
Z mojego doświadczenia. To niestety w systemie PZU zdarzają się "błędy" lub celowe działanie żeby klienta się pozbyć. Ciężko taką zwyżkę składki logicznie wytłumaczyć a zgłoszenia do ich pracowników kończą się najczęściej odpowiedzią, że wszystko jest w porządku system tak wyliczył i tak ma być.
-
Jaki agregat prądotwórczy do domu ?
Kolega swojego diesla miał w blaszaku 50 m od domu. Ja swojego używałem w podobny sposób z tym, że było bliżej. Hałas się niesie więc ustawienie wylotu spalin i silnika spalinowego ma znaczenie. Oraz ewentualne zamontowanie podkładek wytłumiających drgania jeśli będziesz go używał w domu lub pomieszczeniu połączonym z domem bezpośrednio.
-
Jaki agregat prądotwórczy do domu ?
Używałem jednofazowego Kipor 2200 KVA spokojnie mógł pracować kilkanaście godzin bez przerwy. Natomiast najważniejszy poza silnikiem spalinowym jest alternator i stabilizator napięcia. Rozmiar alternatora-prądnicy zdecydowanie mówi o jej odporności na przeciążenie. Kiedyś trafiłem na filmik, w którym tłumaczył to jakiś spec od agregatów. Najlepiej jakby nie był najtańszym chińskim bo trafisz na taki, w którym uzwojenia nie są z miedzi tylko miedziowane. Kolega używał 3 fazowego agregatu hondy ale na olej napędowy. Ogólnie polecał. Zdecydowanie mniejsze zużycie paliwa niż w przypadku agregatów na NoPb. Nigdy nie miałem do czynienia z agregatami na LPG. Głośne. Najlepiej jakbyś miał osobne pomieszczenie poza domem zaopatrzone w odpływ spalin i dopływ powietrza.
-
Sprawca bez OC- pytanko
Ale konie mają właściciela i jeżeli to jest rolnik to ma obowiązek posiadać OC Rolne, z którego można zlikwidować taka szkodę.
-
Kolejni gaszą światło?
Do tego wprowadzili do produkcji silniki benzynowe i diesle, których awaryjność jest delikatnie rzecz ujmując wysoka zastępując trwałe i sprawdzone jednostki napędowe.
-
Projekt domu
Koszty eksploatacji. Wywóz raz do roku lub dwa razy do roku. Pojemność zbiornika w przypadku obiektu od 4-6 osób to 2-3 m3. Nie istnieje praktycznie ryzyko przepełnienia się. Kosztem dodatkowym są bakterie aczkolwiek w przypadku szamb też powinno się je stosować. Roczny koszt około 150-200 PLN. Przystosowaniu bakterii rozkładających również tłuszcze. Minusem jest koszt budowy wyższy od zbiornika bezodpływowego. Polecam usługi lokalnego przedsiębiorcy zajmującego się tego typu instalacjami, bo on będzie miał opykaną papierologię i sprawy urzędowe.
-
Projekt domu
Sugeruję o ile jest taka możliwość, budowę oczyszczalni przydomowej. Czy to w postaci reaktora i studni chłonnej czy to zbiornika z drenażem.
-
Pomysł na podnośnik, najazd, sam nie wiem
Pozostaje postawić stodołę/tudzież inny budynek gospodarczy i wstawić do środka podnośnik kolumnowy. Budynki gospodarcze są na zgłoszenie.
-
Silniki z bezpośrednim wtryskiem - jak dbać ( dot. zaworów dolotowych)
W 1.2 PT też jest z tym spory problem. Nie tylko mokry pasek.
-
Silniki z bezpośrednim wtryskiem - jak dbać ( dot. zaworów dolotowych)
Zapomniałeś o 1.2 PT od PSA/Stellantis... On ma zdecydowanie drugie miejsce jednak. Zdobywca pierwszego jest jeden.