Jump to content

Majkiel

użytkownik
 • Posts

  4644
 • Joined

 • Last visited

About Majkiel

 • Birthday 03/21/1980

Retained

 • Mistrz Patelni

Profile Information

 • Name
  Krzysztof
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gliwice/Knurów, Polska
 • Car
  Kia, Fiat, Ford

Recent Profile Visitors

3440 profile views

Majkiel's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/20)

1.4k

Reputation

 1. Cena to jedno, a jakieś zaufanie do marki drugie. Ssangyong jest dostępny od dawna, ceny ma przyzwoite, ale rynku nie zwojował. Z kolei Dacia sprzedaje się znakomicie. Na pewno cena musi być konkurencyjna, ale za 130 za auto wielkościowo i technicznie konkurencyjne z tymi za 200 to nie będzie. Jeśli już, to musieliby zrobić auto trochę mniejsze, wielkości Punto czy Corsy. Taka eCorsa czy elektryczne Niro zaczynają się od około 150, więc tej wielkości Izera ale w cenie mniejszego Fiata 500e może sprzedawałaby się. Ale też, cena jedno, a infrastruktura drugie.
 2. Przynajmniej może z częściami nie będzie problemu Sąsiad miał (może nawet dalej ma) auto z przodem Citroena a tyłem Fiata (albo na odwrót) - Eurovan
 3. W sierpniu '96, rodzice kupili Cinquecento 700 Young (czyli totalny golas) za 16950 (albo jak kto woli 169 milionów ). Dziewięćsetka była bodaj za 18,5 albo 19, a Tico w podstawowej wersji też jakoś tak. Wujek za Uno 1.4 dał bodaj 26 czy 28, a Punto 1.1 z korbkami, czarnymi zderzakami i bez poduszki powietrznej było już w okolicy 30.
 4. No właśnie jak jest z tym "wstawaniem". Masz może wgląd w jakieś dwie instalacje, z takimi samymi panelami w zbliżonych warunkach, na falownikach różniących się tylko mocą? Mój T8 wstaje sporo wcześniej niż 6kW Huaweia u mamy, a u mamy warunki nawet lepsze bo ma wszystkie panele na południe, a ja mam część na zachód. OK, inny producent, a same panele też mogą mieć jakiś wpływ. Ale jak chciałem początkowo "szóstkę", to mi instalator powiedział że Fox'y wstają dość szybko i różnicy nie ma, mówił też że robili niedawno instalacje na osiedlu domków i były dwie praktycznie identyczne, z różnymi falownikami. W styczniu pokazał mi statystyki to wyglądały niemal identycznie. Do tego cenę za T8 zrobili mi jak za T6 (z resztą jak patrzyłem w necie, to i tak się bardzo ceną nie różniły). Pytanie jeszcze, ile to wcześniejsze wstawanie da - to że powiedzmy kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt watów poleci pół godziny dłużej versus "obcięcie" produkcji w miesiącach letnich.
 5. Majkiel

  Ekonomizer

  Gdzie on jest podpięty ?
 6. Majkiel

  Koniec Fiesty

  Jak do Fabii dodasz silnik, kolor i klimatyzację, to i 100 bez problemu porafi kosztować Ale z drugiej strony, to z kompaktów poniżej 100 zaczynają się chyba tylko Ceed i Tipo Nie ma co się dziwić, czym dzisiaj różni się segment B od C (od A zresztą też) - większe auto ma trochę więcej blachy i tyle - elektroniki i różnych systemów tyle samo, silniki podobne, koszty projektowania, homologacji itp. identyczne. Fiesty szkoda, bądź co bądź tyle lat produkcji, tyle generacji - to już symbol. Do tego auto które wydawać by się mogło jest w sam raz - do miasta nie za duże, ale na tyle pakowne żeby zabrać większe zakupy czy 4 dorosłe osoby. Co teraz będą oferować Sporo droższą Pumę?
 7. Dzięki za info. Człowiek nawet nie wie, jakie rzeczy są w okolicy. Trzeba będzie przy jakiejś okazji zajrzeć.
 8. Od pięciu lat mamy candy - wybrałem to, co miało wówczas 5 lat gwarancji i nie kosztowało fortuny. Łatwo nie ma, też rodzina 4ro osobowa, działa, pierze. Czy kupiłbym ponownie - jeśli dają 5 lat to pewnie tak
 9. Mam nadzieję, że choć 1.3 95KM a nie 1.3 80KM ? Dzwoniłeś do innego dealera? Może mają jakiegoś innego, dopłata do zwykłego radia to ok. 1000, a dotykowego z ekranem 7" to 2 tysiące z kawałkiem.
 10. To zależy od samych tablic. Jak są "warszawskie czy PO, to na 99% auto służbowe albo leasing. A np. w Gliwicach, jak widzą SGL to "ci z powiatu", a SWD czy SO to wiadomo że przyjezdni. Wszystko zależy od lokalnych animozji. Takie z Sosnowca czy z Bytomia, to mieszkający w Katowicach woleliby zmienić, a krakowskie czy warszawskie może już niekoniecznie.
 11. Dzięki wielkie Swoją drogą, dobrze że zajrzałem do aplikacji. Jak zjechałem z A4 na zegarku wyświetliło się powiadomienie o emailu "Twój przejazd został opłacony" i mogłem zapomnieć o temacie. A znając życie, o ile od razu wyłapują niezapłacony przejazd autem o numerze ABC123 to już w druga stronę, opłacony przejazd dla numeru XYZ987, który to pojazd nie pojawił się na drodze, mają gdzieś.
 12. Jechałem dzisiaj kawałek A4 (Kleszczów - Krapkowice), korzystałem z aplikacji Autopay, opłata została naliczona, tyle tylko, że w apce nie zmieniłem pojazdu. Poprzednio jechałem Uniakiem do Krakowa no i Uno widnieje w transakcjach. Nie dość że 3h stałem w korku z powodu wypadku, to jeszcze zapłacę?
 13. Kamoka to marka firmy Entertrade sp. z o.o. Produkują chyba w Polsce, Turcji i Chinach KYB to firma japońska, w Europie posiada fabryki w Czechach i Hiszpani.
 14. No to jak widać mamy odmienne doświadczenia z nimi. Może kwestia osoby - inna odpowiada ma majle, a inna na fejsbuki
 15. Na początku budowy teść kupił Niteo z Biedry - wolałbym parkside, ale darowanej wiertarce nie zagląda się w wiertła Sporo się nawierciła i nakuła, działa. Tam się nie ma co zepsuć, szczotki mogą się skońćzyć, albo przełącznik zmiany kierunku kręcenia, który jest delikatny i trzeba na niego uważać.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.