kravitz
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda stronę główną forum
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Kardynalny błąd logiczny Nie patrzę przez pryzmat kasy, bo za darmo -> brak kasy
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Sąsiad ma służbowe auto. Nie podskoczysz niczym. To jest najwyższy poziom ewolucji samochodowej.
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Marka nieistotna. I tak będzie wypożyczone.
-
Nie chcę juz auta z/bez..
No to szkoda że dopiero teraz mówisz Tak czy siak, ten aktywny tempomat w VAG działa bardzo, ale to bardzo zachowawczo. Zwalnia dużo za wcześnie, po zwolnieniu rozpędza się w tempie 1km/h na 3 sekundy Wiem że te wymienione sprawy mogą działać lepiej, bo lepiej działają np w Tesli. Z tym że w Tesli działa kupa rzeczy gorzej
-
1155KM
- 1155KM
Zasadniczo może się opłacać nawet i przy jednej podróży dłuższej. Tylko kupujesz to właśnie na miesiąc, musisz pamiętać aby anulować. To jest właśnie specjalnie tak skonstruowane. Pewnie bym korzystał, ale jeżdżę jednak elektrykiem tak mało razy w roku (może 1 raz), to zwyczajnie to olewam. Z reguły wystarczają Super Chargery, a jak nie wystarczają, to korzystam z wolnych ładowarek EloCity, które czasem mają okolice 1PLN/kWh, ale z reguły trafiam na takie z 2PLN/kWh. Oczywiście zaokrąglam. Jeżdżę elektrykami od 2021 roku i na stacjach typu GreenWay, Ionity, Orlen, ładowałem się może 5-7x. Na pewno mniej niż 10. No zwyczajnie nie chce mi się miec bólu głowy z jakimiś abonamentami o których zapomniałem.- Nie chcę juz auta z/bez..
Z opisu zgaduję że VW lub coś od VAG. To tam tak działa, ale sa tutaj userzy na forum twierdzący, że u nich jest ok- 1155KM
Ja mało jeżdżę, więc nie wiem jakie są ceny. Z mojego ostatniego tripa wyszło, że w ciągu dnia 1.8PLN/kWh, a w nocy 1.6PLN. Nie akceptuję słowa "abonament", to jest jakieś pojęcie z lat 90tych z sieci GSM, gdzie płaciłeś jakiś abonament, aby później płacić za minuty Dla mnie obowiązuje cena bez abo i o ile pamiętam na róznych Ionity i GreenWay te 300+ to 50gr więcej za kWh. A jakbym miał 50gr, to bym sobie inaczej życie ułożył- Fat leaf
No tak, ale jakby się sypało jak Dżesika w liceum, to by nie jeździło na taxi.- 1155KM
- 1155KM
Dokładnie tak jest. 7min starczy na szczanie w krzakach. Przerabiałem ostatnio i wyszło 4min pod SuC, ale byliśmy we dwóch chłopa. Jakbyśmy byli z babami, to minimum 10min, a pewnie i 15, bo kolejka do damskiego kibla jest zawsze. Ponad 20min mi wychodzi w eksstremalnych przypadkach, np jadę w Bieszczady i muszę "do pełna" w Rzeszowie, bo później jest zwyczajnie kiepsko z prądem. Takie miejsca się zdarzają. 20min w obie strony miałem ze 2-3 lata temu, jak jechałem eGolfem na Mazury. ja wiozłem akurat swoich rodziców, ojciec ponad 70 lat, więc przerwa na siku po niecałych 2h i tak była dla niego zbawienna. W drugą stronę to samo. wyjeżdżaliśmy naładowani do pełna z domu, a w druga stronę z hotelu. Pewnie jakbyśmy jechali gdzieś dalej, np w góry, to by była kolejna przerwa. Ale to przypadek ekstrelalny dosyć, bo eGolf przyjmował maks 40kW, ale przynajmniej trzymał tą prędkość ładowania do około 80% baterii. Uważam jednak, że nawet posiadając tylko eGolfa, dałoby się normalnie jeździć, bo wyjazdów dalszych mieliśmy i mamy w roku powiedzmy 4. Na pozostałe dni w roku to auto było aż nadto.- 1155KM
- 1155KM
- Fat leaf
Co do awaryjności tych sprzętów, to wrzucę taki powiedzmy argument pośredni ;) W Wawie praktycznie wszystkie spalinowe "Taxi", z małymi wyjątkami, to Priusy. A jak to nie jest Prius, to jest to Corolla lub jak wypas to Camry. Reszta to nie wiem czy 1% przypadków szczególnych ;) Z jakiś powodów to się musi opłacać. Pewnie jakaś proporcja braku awarii i kosztów jakie idą na paliwo. W przypadku "taxi" elektrycznych, to właściwie zawsze jest to Tesla. Nawet nie wiem czy widziałem cokolwiek innego. I to jest tak bym powiedział 70/30 model Y/S. S zapewne te starsze z darmowym ładowaniem (moje duże przypuszczenie). Czasem trafia się 3, ale też...przypadki szczególne. I mogę też przypuszczać, że to jest kwestia jakiejś tam opłacalności, tj. małego zużycia prądu i bezawaryjności. Taxa jak nie jeździ, to nie zarabia, a tam pewnie użytkowanie jest 24h na dobę przez trzech "Rajeshów" pracujących na 3 zmiany. Jakby te Tesle się tak sypały jak o nich mówią miejskie legendy, to by na taxach raczej nie jeździły ;)- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
Sprawdź czy Golf kombi Ci pasuje, ewentualnie Octavia. Ja mam 2m syna i jemu na tylnych fotelach nie brakuje miejsca. Na głowę też ok. Psa czasem wozimy w bagażniku, ale bez klatki. Pies 17kg. Golf kombi ma zdaje się, większy rozstaw pomiędzy osiami niż wersja htb, więc z miejscem powinno być jeszcze lepiej. VW ma zawsze dobry leasing,serwisów jest pierdylion. Te punkty które wymieniłeś spełnia. - 1155KM
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.