kravitz
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda stronę główną forum
Zawartość dodana przez kravitz
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Kardynalny błąd logiczny Nie patrzę przez pryzmat kasy, bo za darmo -> brak kasy
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Sąsiad ma służbowe auto. Nie podskoczysz niczym. To jest najwyższy poziom ewolucji samochodowej.
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Marka nieistotna. I tak będzie wypożyczone.
-
Nie chcę juz auta z/bez..
No to szkoda że dopiero teraz mówisz Tak czy siak, ten aktywny tempomat w VAG działa bardzo, ale to bardzo zachowawczo. Zwalnia dużo za wcześnie, po zwolnieniu rozpędza się w tempie 1km/h na 3 sekundy Wiem że te wymienione sprawy mogą działać lepiej, bo lepiej działają np w Tesli. Z tym że w Tesli działa kupa rzeczy gorzej
-
1155KM
- 1155KM
Zasadniczo może się opłacać nawet i przy jednej podróży dłuższej. Tylko kupujesz to właśnie na miesiąc, musisz pamiętać aby anulować. To jest właśnie specjalnie tak skonstruowane. Pewnie bym korzystał, ale jeżdżę jednak elektrykiem tak mało razy w roku (może 1 raz), to zwyczajnie to olewam. Z reguły wystarczają Super Chargery, a jak nie wystarczają, to korzystam z wolnych ładowarek EloCity, które czasem mają okolice 1PLN/kWh, ale z reguły trafiam na takie z 2PLN/kWh. Oczywiście zaokrąglam. Jeżdżę elektrykami od 2021 roku i na stacjach typu GreenWay, Ionity, Orlen, ładowałem się może 5-7x. Na pewno mniej niż 10. No zwyczajnie nie chce mi się miec bólu głowy z jakimiś abonamentami o których zapomniałem.- Nie chcę juz auta z/bez..
Z opisu zgaduję że VW lub coś od VAG. To tam tak działa, ale sa tutaj userzy na forum twierdzący, że u nich jest ok- 1155KM
Ja mało jeżdżę, więc nie wiem jakie są ceny. Z mojego ostatniego tripa wyszło, że w ciągu dnia 1.8PLN/kWh, a w nocy 1.6PLN. Nie akceptuję słowa "abonament", to jest jakieś pojęcie z lat 90tych z sieci GSM, gdzie płaciłeś jakiś abonament, aby później płacić za minuty Dla mnie obowiązuje cena bez abo i o ile pamiętam na róznych Ionity i GreenWay te 300+ to 50gr więcej za kWh. A jakbym miał 50gr, to bym sobie inaczej życie ułożył- Fat leaf
No tak, ale jakby się sypało jak Dżesika w liceum, to by nie jeździło na taxi.- 1155KM
- 1155KM
Dokładnie tak jest. 7min starczy na szczanie w krzakach. Przerabiałem ostatnio i wyszło 4min pod SuC, ale byliśmy we dwóch chłopa. Jakbyśmy byli z babami, to minimum 10min, a pewnie i 15, bo kolejka do damskiego kibla jest zawsze. Ponad 20min mi wychodzi w eksstremalnych przypadkach, np jadę w Bieszczady i muszę "do pełna" w Rzeszowie, bo później jest zwyczajnie kiepsko z prądem. Takie miejsca się zdarzają. 20min w obie strony miałem ze 2-3 lata temu, jak jechałem eGolfem na Mazury. ja wiozłem akurat swoich rodziców, ojciec ponad 70 lat, więc przerwa na siku po niecałych 2h i tak była dla niego zbawienna. W drugą stronę to samo. wyjeżdżaliśmy naładowani do pełna z domu, a w druga stronę z hotelu. Pewnie jakbyśmy jechali gdzieś dalej, np w góry, to by była kolejna przerwa. Ale to przypadek ekstrelalny dosyć, bo eGolf przyjmował maks 40kW, ale przynajmniej trzymał tą prędkość ładowania do około 80% baterii. Uważam jednak, że nawet posiadając tylko eGolfa, dałoby się normalnie jeździć, bo wyjazdów dalszych mieliśmy i mamy w roku powiedzmy 4. Na pozostałe dni w roku to auto było aż nadto.- 1155KM
- 1155KM
- Fat leaf
Co do awaryjności tych sprzętów, to wrzucę taki powiedzmy argument pośredni ;) W Wawie praktycznie wszystkie spalinowe "Taxi", z małymi wyjątkami, to Priusy. A jak to nie jest Prius, to jest to Corolla lub jak wypas to Camry. Reszta to nie wiem czy 1% przypadków szczególnych ;) Z jakiś powodów to się musi opłacać. Pewnie jakaś proporcja braku awarii i kosztów jakie idą na paliwo. W przypadku "taxi" elektrycznych, to właściwie zawsze jest to Tesla. Nawet nie wiem czy widziałem cokolwiek innego. I to jest tak bym powiedział 70/30 model Y/S. S zapewne te starsze z darmowym ładowaniem (moje duże przypuszczenie). Czasem trafia się 3, ale też...przypadki szczególne. I mogę też przypuszczać, że to jest kwestia jakiejś tam opłacalności, tj. małego zużycia prądu i bezawaryjności. Taxa jak nie jeździ, to nie zarabia, a tam pewnie użytkowanie jest 24h na dobę przez trzech "Rajeshów" pracujących na 3 zmiany. Jakby te Tesle się tak sypały jak o nich mówią miejskie legendy, to by na taxach raczej nie jeździły ;)- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
Sprawdź czy Golf kombi Ci pasuje, ewentualnie Octavia. Ja mam 2m syna i jemu na tylnych fotelach nie brakuje miejsca. Na głowę też ok. Psa czasem wozimy w bagażniku, ale bez klatki. Pies 17kg. Golf kombi ma zdaje się, większy rozstaw pomiędzy osiami niż wersja htb, więc z miejscem powinno być jeszcze lepiej. VW ma zawsze dobry leasing,serwisów jest pierdylion. Te punkty które wymieniłeś spełnia.- 1155KM
Dla mnie od zawsze był to problem infrastruktury, a nie zasięgu jako takiego. Jakby ładowarek było tyle co stacji benzynowych, a na każdym punkcie po 6-8 szybkich przyłączy, to by w ogóle dyskusji o zasięgu nie było ;) Tymczasem nadal często masz 2 kable i to czasem jeden szybki, a jeden wolny*. A nikt nie lubi czekać aż inne auto się naładuje. 20 minut ładowania co 200-300km nie jest żadnym, ale to żadnym problemem, jeśli wiesz że na pewno się podłączysz i nie musisz zjeżdżać po wioskach z trasy, aby znaleźć ładowarkę. BTW, coraz więcej widzę też ładowarek na parkingach firmowych. Nie na wszystkich, nie nawet na 50% tych co odwiedzam, ale widzę że pojawiają się kolejne i kolejne. A to kolejny kamyczek do ogródka elektromobilności, bo to sprawia że taki EV może być autem nie tylko dla kogoś z własnym gniazdkiem w garażu. Doładuje się w pracy, czasem nawet za free. *Nie dotyczy oczywiście Tesla SuperCharger. Tam ktoś pomyślał od samego początku jak to ma wyglądać i czego klient oczekuje- 1155KM
Zeby nie było tak bajkowo, bardzo szybkie ładowarki są zwyczajnie drogie I owszem, może ktoś sobie pomyśleć, że ktoś ma kasę na auto za pół bańki, to i ma na prąd za 50% drożej. Ja bym jednak tyle za prąd nie płacił zbyt chętnie, ale ja w sumie nie mam auta za pół mln- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
A pies jakiej wielkości? Nie napisałeś jakie masz priorytety. Np czy to może być Dacia? Czy jednak jakiegoś poziomu w dół nie chcesz przekraczać? W to Volvo bym nie szedł. Chyba że jest opcja tanio wykupić i zaraz sprzedać za większe pieniądze.- Nowe BMW M3
Może się nie znam, ale to wygląda bardziej na jaką propozycję na M2. Zwyczajnie jest małe, a BMW serii 3 to już spory kloc urósł.- 1155KM
- Dopłaty
- Suzuki S-Cross podsumowanie
Zdecydowanie popieram. Uważam że trzeba nagradzać takich producentów właśnie własnym portfelem- Dopłaty
- Dopłaty
Ja dostałem naklejkę pocztą. Gdzieś się zawieruszyła Jak nie chcesz kleić nic na auto, to są za małe pieniądze dostępne odpowiedniki magnetyczne ;) https://allegro.pl/oferta/naklejka-magnetyczna-samochod-program-moj-elektryk-13285333118- Nie chcę juz auta z/bez..
Elektryczna klapa to serio jest coś co dodaje oliwy do ognia przy nerwowych sytuacjach, kiedy 10x przed wyjazdem ktoś sobie coś przypomina że nie wie czy wziął czy nie wziął. Jak wiozę psa w bagażniku, a bydle jest wyjątkowo uciekające, to zwyczajnie jest upierdliwe czekac jak się klapa zamknie. - 1155KM
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.