-
prius kupić czy nie ?
Miałem Priusa 3 i bardzo mile go wspominam. Zmieniłem na wyższy samochód po operacji kręgosłupa inaczej pewnie miałbym go do dziś. Bardzo wygodny, przestronny samochód i pakowny. Zawalidrogą też nie jest gdy trzeba. Większe awarie są rzadkością. Części w normalnych cenach. Baterię da się w częściach jak kartridże w drukarce. Stan baterii da się sprawdzić aplikacjami na telefonie - dr Prius, Hybrid itp.
-
Abarth zmienił swoje zdjęcie profilowe
-
Lista nas Skosnookich
Witam, Po latach przyszła kolej na dział "skośnookich" Aktualnie Toyota Prius Mk III FL 2014. - Takie tam autko na duracell'ach
-
Uszkodozna szyba , a AC
Ja korzystałem z pakietu "szyby" i z tego też pakietu poszło za wymianę szyby. Ściągnięty oryginał z ASO - wyszło ok 4500zł. Może w połączeniu z AC ASO i OEM tak u mnie działało
-
Kto pomoże - VIn Saab :)
Szczegółowo wersji wyposażenia nie sprawdzisz. Co do wersji to często udaje mi się wersję uzyskać dekodując vin. Rodzaj napędu i skrzyni również Po danych auta mogę stwierdzić, że jest to Aero. Czasem wersje Arc lub Vector mogły być lepiej wyposażone - zależy od życzeń klienta Jeśli chcesz to podaj mi nr VIN na PW to zobaczę co da się z niego wyciągnąć.
-
Problem z VIN Saab
Dziwne, że te dekodery Ci tak szaleją - ja nie miałem nigdy z nimi problemu. Niestety są dość ubogie w informacje. To czy jest to wersja "X" można zobaczyć wizualnie. Podwyższone zawieszenie, inne nakładki na zderzak i nadkola. Napęd XWD w wersjach benzynowych.
-
Kto pomoże - VIn Saab :)
9-3X miały napęd XWD. Wyjątkiem był 9-3X z silnikiem diesla, który miał tylko przedni napęd.
-
Kto pomoże - VIn Saab :)
Czy automat, czy manual da się łatwo sprawdzić zerkając do środka Z danych, które podałeś to może być co najwyżej XWD bo to oznaczenie napędu - 4łapki. Turbo-X XWD były z silnikami 2.8 i wyprodukowano limitowaną serię 2000szt.
-
Kto pomoże - VIn Saab :)
Każdy, najprostszy dekoder VIN znaleziony w google powie Ci tyle samo co ten bardziej rozbudowany. Historię możesz sprawdzić w salonie, gdzie był serwisowany. Jedynie co warto zrobić to znaleźć ogarniętą osobę z Tech'em 2 i sprawdzić wszystkie "błędy". Jak nie będzie to ulep to wady ma jak każdy inny samochód - zależy jak trafisz. Są legendy o elektronice itd. - ja mam rocznik 2003 i jakoś nie narzekam a elektroniki mam dołożone dużo więcej
-
Saab 9-3 II - opinie
Żartujesz - jedne i drugie są tak samo awaryjne bo oprócz audio (wyeliminowanie światłowodów) nie poprawili nic. Ja mam MY03 i jakoś moja elektronika ma się dobrze w porównaniu do innych -poliftów również. Tylko, że ja nie jestem wyznawcą idei "odłącz aku to się błąd skasuje"
-
Saab 93 2.0T 2003 Check Engine przy mrozie?
Negatywnych skutków nie ma Chyba, że zapytasz ekologów Można wywalić a można zostawić - widziałem jedne i drugie rozwiązanie. Tylko zaznaczam jeszcze raz - znaleźć ogarniętego co na prawdę potrafi to wyłączyć nie jest łatwo
-
Saab 9-3 II - opinie
Aż Ci poleję za te święte słowa
-
Saab 9-3 II - opinie
Nie powiem Ci Marku jaki jest dokładnie interwał wymiany rozrządu w 2.8 ale wiem, że Ci zorientowani w temacie kupując używanego 2.8 szukali z potwierdzoną wymianą rozrządu. Koszta spore. Podobno można zaoszczędzić ściągając taki rozrząd USA. Na pewno rozrząd z 2.0T B207 jest trwalszy niż 2.8 - przynajmniej wg tego co czyta się na forach 300kkm chyba żaden by nie dociągnął - przy połowie tego bywają problemy.
-
Saab 9-3 II - opinie
Właśnie największy problem to kupienie dobrej "bazy". U nas dużo jest nasprowadzanych szrotów i nadal je zwożą. Potem jak Ktoś wystawi podstawowe, zadbane Aero za 20tyś zł to zdziwienie, bo przecież za 12 można kupić. Kupują i płaczą po forach, jaka to elektronika zawodna, to silnik (przecież jak ma faktycznie ponad 300tyś zamiast deklarowanych 180, to może wymagać jakiejś ingerencji - np. rozrząd), to skrzynia itd. Nie bronię tu saaba, bo tak wg mnie jest z każdą marką jak np.: alfa czy renault.
-
Saab 9-3 II - opinie
Co mają powiedzieć właściciele 2.8 V6 gdzie całkowity koszt z tego co pamiętam to ok 8tyś zł Napisałem koszt całkowity rozrządu. Rzadko jednak zdarza się, że wymaga wymiany w całości. Na mojego mimo roku 2003 nie narzekam
-
Saab 9-3 II - opinie
ad.1) Są dwa łańcuchy - główny i balansu. Jeśli używa się dobrego oleju to jest długowieczny. Koszt z tego co pamiętam to z częściami 2 - 2,5tyś zł. ad.2) Jeśli nie ma wycieków, samochód regularnie serwisowany i użytkowany z głową to nie ma mowy o zużyciu oleju. Mój MY03 nie weźmie "grama" oleju między wymianami o ilę nie jeżdżę ciągle z gazem w podłodze. Przy mocy jaką mój B207 posiada już oleju może łyknąć przy pełnym obciążeniu. ad.3) Nie spotkałem się z opiniami negatywnymi w przypadku dwumasy w Pb - oczywiście słyszałem o wymianach ale nic nadzwyczajnego