Skocz do zawartości

Gdzie 899 '01 ma złącze diagnostyczne ?


OldHorse

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie - czy ma gdzieś złącze OBD2 w kabinie, czy tylko fiatowskie "trzykopytne" gdzieś w komorze silnika ? Nie biorę pod uwagę ewentualności, że może nie mieć w ogóle zlosnik.gif

Cały czas nie mogę dojść do ładu z pieskowozem - pali kilkanaście litrów na setkę, kopci na czarno, czasem się dusi, pracuje na 3 cylindrach... doszedłem do etapu, w którym skończyły mi się pomysły i ochota na wymienianie różnych części w ciemno, pora spytać o zdanie komputer. Tylko nie do końca wiem, jaki kupić interfejs, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak w temacie - czy ma gdzieś złącze OBD2 w kabinie, czy tylko fiatowskie "trzykopytne"

> gdzieś w komorze silnika ? Nie biorę pod uwagę ewentualności, że może nie mieć w ogóle

> Cały czas nie mogę dojść do ładu z pieskowozem - pali kilkanaście litrów na setkę, kopci na czarno,

> czasem się dusi, pracuje na 3 cylindrach... doszedłem do etapu, w którym skończyły mi się

> pomysły i ochota na wymienianie różnych części w ciemno, pora spytać o zdanie komputer. Tylko

> nie do końca wiem, jaki kupić interfejs, stąd pytanie.

nie mam pojęcia gdzie ma złącze, ale wiem jaki intefejs...

podobno taki się nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno taki się nadaje...

Za 199 złotych to ja kupię dwa interfejsy zlosnik.gif

Najdroższy zestaw, jaki rozważam, to coś takiego. Interfejs jest od Viakena, który w tej dziedzinie ma wyrobioną dobrą markę i na pewno w zestawie obsługiwanych pojazdów są Stilo 1.6 i Seicento 899, czyli dwa pojazdy, które mnie interesują (nauczyłem się już przy dobieraniu części do silnika pytać o Seja, nie Uno zlosnik.gif ). Tylko nie wiem, czy wszystko z tego zestawu będzie mi potrzebne, czy nie wystarczy tylko jeden element z tej trójki, za 49 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 199 złotych to ja kupię dwa interfejsy

> Najdroższy zestaw, jaki rozważam, to coś takiego. Interfejs jest od Viakena, który w tej

> dziedzinie ma wyrobioną dobrą markę i na pewno w zestawie obsługiwanych pojazdów są Stilo 1.6

> i Seicento 899, czyli dwa pojazdy, które mnie interesują (nauczyłem się już przy dobieraniu

> części do silnika pytać o Seja, nie Uno ). Tylko nie wiem, czy wszystko z tego zestawu

> będzie mi potrzebne, czy nie wystarczy tylko jeden element z tej trójki, za 49 zł.

ja Ci pokazałem co mi polecili spece...

Ten jest do włochów a ten co ja ci pokazałem to jest ro wszystkich marek do 2000r smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja Ci pokazałem co mi polecili spece...

> Ten jest do włochów a ten co ja ci pokazałem to jest ro wszystkich marek do 2000r

Sęk w tym, że mój samochód jest wyprodukowany w 2001.

Ale dałeś mi do myślenia, jutro na wszelki wypadek pójdę do samochodu i sprawdzę, jaki mam model komputera, sterującego silnikiem. Fiat ECUSCAN nie obsługuje wszystkich modeli, więc być może za wcześnie się ucieszyłem, że jednym interfejsem obsłużę Stilo i Uno crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym, że mój samochód jest wyprodukowany w 2001.

> Ale dałeś mi do myślenia, jutro na wszelki wypadek pójdę do samochodu i sprawdzę, jaki mam model

> komputera, sterującego silnikiem. Fiat ECUSCAN nie obsługuje wszystkich modeli, więc być może

> za wcześnie się ucieszyłem, że jednym interfejsem obsłużę Stilo i Uno

właśnie... dowiedz się dobrze, żebyś nie kupił czegoś co Ci się nie nada... ok.gif

możesz wypytać o wszytko Pavel_78 - dobry z niego fachura ok.gif i na pewno dobrą radą Ci pomoże smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak w temacie - czy ma gdzieś złącze OBD2 w kabinie, czy tylko fiatowskie "trzykopytne"

> gdzieś w komorze silnika ? Nie biorę pod uwagę ewentualności, że może nie mieć w ogóle

"trzykopytne" w komorze, wisi obok ecu (ecu jak pamiętam IAW 16F.UP)

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "trzykopytne" w komorze, wisi obok ecu (ecu jak pamiętam IAW 16F.UP)

Dziękuję.

Tego ECU niestety nie obsługuje Fiat ECUSCAN, chyba niestety będę musiał kupić starego Euroscana na RS-232, takiego jak podawał Muzyk007. I wymyślić skądś drugi port RS do lapka frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.