Skocz do zawartości

Suchy silnik


jezyk69

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy istnieje coś takiego jak osłona pod silnik do Aveo 5D HTB?

> Chętnie bym założył. Co koledzy o tym sądzą?

A po co ci jeśli mogę wiedzieć? hmm.gif Koreańczycy są raczej skąpi (wiem bo pracowałem z koreańczykami) aczkolwiek elementu który miał by istotny wpływ na trwałość i awaryjność silnika raczej na pewno by nie usunęli... A z tego wynika że osłona nie jest potrzebna... old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa powody.

1) po wjechaniu w kałużę, woda dostaje się pod maskę i czasami pasek nieładnie piszczy, poza tym zimna woda na gorące elementy silnika (np. katalizator) chyba nie jest wskazana?

2) w cieplejszych miesiącach jakieś cholernie natarczywe stworzonko przegryza mi kable wysokiego napięcia chipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa powody.

> 1) po wjechaniu w kałużę, woda dostaje się pod maskę i czasami pasek nieładnie piszczy, poza tym

> zimna woda na gorące elementy silnika (np. katalizator) chyba nie jest wskazana?

> 2) w cieplejszych miesiącach jakieś cholernie natarczywe stworzonko przegryza mi kable wysokiego

> napięcia

Myślę ze pasek po prostu musisz sobie troszkę naciągnąć. A może masz zużyty? A co do zwierzątek to rzeczywiście jest to argument smile.gif Ale i tak się obawiam że sobie skubańce zawsze drogę znajdą jak będą chcieć oslabiony.gif Co do katalizatora to woda mu nie zaszkodzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy istnieje coś takiego jak osłona pod silnik do Aveo 5D HTB?

> Chętnie bym założył. Co koledzy o tym sądzą?

Mam taką oryginalną w Twingo i już mówię co ona daje:

- utrudniony dostęp do filtra oleju

- po wjechaniu na muldę śnieżną ma co łamać mocowanie zderzaka

No i powiem czego ona nie daje:

- ano nie daje zabezpieczenia, silnik i tak się brudzi, klaksony zamakają frown.gif

jak nie miałem samochodu z czymś takim, to tak jak Ty chciałem założyć, ale teraz mi przeszło. Jest założona, to zostanie, ale nie kupiłbym tego za swoje $$ smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa powody.

> 1) po wjechaniu w kałużę, woda dostaje się pod maskę i czasami pasek nieładnie piszczy, poza tym

> zimna woda na gorące elementy silnika (np. katalizator) chyba nie jest wskazana?

> 2) w cieplejszych miesiącach jakieś cholernie natarczywe stworzonko przegryza mi kable wysokiego

> napięcia

W maluchu pasek był bezpośrednio pod kratkami wentylacyjnymi i jakoś chyba mu to nie przeszkadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zwierzątek to

> rzeczywiście jest to argument Ale i tak się obawiam że sobie skubańce zawsze drogę znajdą

Od pierwszego "karmienia" się moimi przewodami zawsze wożę zapasowe (stawiam na kunę).

Jeśli rzeczywiście ma być tak źle to wolę sobie odpuścić. I tak pod maską jest niewiele miejsca na grzebanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A teraz od góry.

Czy mył ktoś z kolegów komorę silnika myjką ciśnieniową? Jest to w miarę bezpieczny zabieg? Chciałbym umyć go po zimie od wszelkich brudów i soli np. Szukam dobrych myjni raczej w okolicach Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz od góry.

> Czy mył ktoś z kolegów komorę silnika myjką ciśnieniową? Jest to w miarę bezpieczny zabieg?

> Chciałbym umyć go po zimie od wszelkich brudów i soli np. Szukam dobrych myjni raczej w

> okolicach Łodzi.

Ja myje sam od 3 lat i nic sie nigdy nie dzialo, ale zawsze straram sie nie lac szpryca po wiazkach elektrycznych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz od góry.

> Czy mył ktoś z kolegów komorę silnika myjką ciśnieniową? Jest to w miarę bezpieczny zabieg?

> Chciałbym umyć go po zimie od wszelkich brudów i soli np. Szukam dobrych myjni raczej w

> okolicach Łodzi.

Ja to robię zawsze w swoich autkach, tylko, że nie myjką ciśnieniową, ale chemią + pędzelek + szczotka + woda z węża smile.gif

Elektronikę zabezpieczam workiem. Natomiast na innych forach polecają folię aluminiową do zabezpieczania elektroniki smile.gif W końcu wszystko jest izolowane, to może i ma to sens icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.