Skocz do zawartości

podciśnieniowy przyśpieszacz zapłonu


piotr86rze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu borykam się z kilkoma problemami, mianowicie znacznie podwyższone spalanie mojego una z silnikiem 1.0 (grubo ponad 10- 15 litrów) spadek mocy ( auto jestem wstanie rozbujać do 90 km/h potem już nie przyśpiesza a i przyśpieszenie do tych 90 to długość pasa startowego dla 747) i takie dziwne psyknięcia przy gwałtownym odjęciu nogi z gazu( tylko gdy auto jest w ruchu) . sprawdzałem sonde ale niby przystko jest ok. właśnie teraz przyszło mi do głowy, że może jest to podciśnieniowy przyśpieszacz zapłonu. (wydaje mi sie ze te psyknięcia to niedopalone paliwo gdy silnik jest obciążony spadek mocy też zapewne by to spowodowało .. mi sie wydaje to logiczne a wy co o tym myślicie? jeśli nie to gdzie jeszcze moge szukać przyczyny (czujnik temp też wymieniony) ? (cały bak paliwa w niecałe 2 tygodnie codziennie ok 10 km w porywach do 20 zeby.GIF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tak diagnozujesz, to sprawdź podciśnieniowy, znajduje się na aparacie zapłonowym, taki latający spodek wink.gif

Kiedy wymieniałeś kopułkę, palec i przewody WN?

U mnie kopułka była jakaś dziwna i "opóźniała" zapłon... i auto było wyraźnie słabsze w pewnych zakresach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to skoro tak diagnozujesz, to sprawdź podciśnieniowy, znajduje się na aparacie zapłonowym, taki

> latający spodek

> Kiedy wymieniałeś kopułkę, palec i przewody WN?

> U mnie kopułka była jakaś dziwna i "opóźniała" zapłon... i auto było wyraźnie słabsze w pewnych

> zakresach...

sprawdziłem, okazało się, że miałem racje (walnięty podciśnieniowy), kupiłem, założyłem, jest lepiej. Ciekawe jak to się będzie miało do spalania biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób jeszcze reset kompa.

Słuszna uwaga:)

Po wymianie podciśnieniowego pojawiła się anomalia tzn za wysokie obroty na ssaniu automatycznym. Po resecie wróciły do normy, także dziękuje bardzo za podpowiedź. Wszystko już gra tylko ze skrzyni lać zaczęło zeby.GIF ręce opadają hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.